01 Październik 2020 imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Miastem rządzi wielgachna koalicja

Dodano dnia: 18-09-2012 00:00| Komentarzy: 8

Obserwator, który pojawiłby się na czwartkowej (13 września) sesji Rady Miejskiej, a poprzednio uczestniczył w obradach tego gremium w poprzedniej kadencji mógłby dojść do przekonania, że ostatnie wybory zmieniły tutaj niewiele lub nawet nic zgoła. Choć jedno musiałoby z pewnością zaskoczyć. A mianowicie, że na głównego adwokata burmistrza Zdzisława Czapli wyrósł radny Marian M. Marczewski, ochoczo wspomagany w tej roli przez swoich partyjnych kolegów, ripmenów i resztówkę po PO

 

To było smutne wydarzenie. Mowa oczywiście o czwartkowej (13 września) sesji Rady Miejskiej, która po trwającej dwa i pół miesiąca przerwie wznowiła swoją aktywność. W telegraficznym skrócie można powiedzieć, że istotą sesji były pieniądze publiczne, a bardziej konkretnie chodziło o podatki lokalne w kontekście rosnących napięć w miejskim budżecie.

Radni głosują za „Karuzelą”

Nim jednak radni przeszli do tych spraw, ponad godzinę zabrała im dyskusja nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta w rejonie ulic Milewskiego i Dworcowej. W istocie problem sprowadzał się do przystawienia radnym pistoletu do głowy w postaci do dzisiaj nieujawnionej umowy sprzedaży dworca PKS firmie planującej postawić w tym miejscu wielkopowierzchniowy obiekt handlowy o wdzięcznej nazwie „Karuzela”. W tym celu niezbędna okazała się zmiana wspomnianego planu, która dopuściłaby lokowanie tam obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży przekraczającej 2 tys. m kw. Cała operacja nosi znamiona politycznego szantażu o tyle, że w rzeczonej umowie sprzedaży firma kupująca obwarowała wypłatę ostatniej raty płatności w wysokości 600 tys. złotych właśnie warunkiem dokonania tejże zmiany. Krótko mówiąc, radni odrzucając zaproponowaną zmianę planu pozbawiliby tym samym PKS wspomnianej już kwoty, co przypominałoby odcięcie tej firmie przysłowiowej kroplówki finansowej, dzięki której ta miejska spółka w ogóle jeszcze wegetuje. Przy tej okazji na ołtarzu całej palety rozlicznych interesów poświęcone zostały interesy turkowskiego przedsiębiorcy, który przed laty nabył obiekt po byłej „Tarze” z zamiarem otwarcia tam galerii handlowej. I na nic zdało się wsparcie Śmiechowskiego przez wielce sugestywnego prawnika z UAM, bo znakomita większość radnych poparła sprawę zmiany planu.

 

A jak było z propozycją zmian podatku od nieruchomosci? Jedynie Antosik, Kadrzyńska-Siwek, Jerzy Dudek i Tomasz Kwaśny głosowali przeciwko. Bo jak mówił radny Antosik: do burmistrza Czapli -Rozpoczął pan poszukiwanie pieniędzy od mieszkańców, a nie od samorządu. 

A więcej czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku - od wtorku już w sprzedaży

 

 

 

Komentarze

Autor: dsa| Dodano: 22-09-2012 19:25
TO co w powiecie trudno nazwać rządzeniem
 
Autor: tata| Dodano: 22-09-2012 17:53
w powiecie rzadzi ka... b.... an.....
 
Autor: zez| Dodano: 18-09-2012 22:05
Marczewski był inicjatorem podniesienia diet przez radnych. W wakacje, kiedy nie zbierała się rada tez pobiera ł cos ok. 1.5 tys miesięcznie
Autor: gostek| Dodano: 18-09-2012 22:27
To się nazywa chciwość
Autor: az| Dodano: 19-09-2012 09:46
Nie ! Tak się nazywa LEWICOWA WRAŻLIWOŚĆ ( na siebie naturalnie :) )
 
Autor: jurek| Dodano: 18-09-2012 20:36
To niech Antosik obniży sobie dietę i zrezynuje z przewodniczenia komisji .Będzie taniej
 
Autor: larum| Dodano: 18-09-2012 09:13
Tylko bezsensowna kłotnia wszystkich ze wszystkimi jest wymarzonym ideałem pana redaktora.Proponuję zacząć od kłótni w redakcji,a potem porawć we własnym domu.Radzę zaprosić jakieś media które op
Autor: dolarum-puk,puk| Dodano: 18-09-2012 23:54
e,a ciebie co? pogieło?A co ma piernk do wiatraka,a co ty chcesz do domów ludziom jakims włazić?Sam se sprwadż, nawet telewizje.A sesja to nie dom i nie rodzinka.Sie tam tak nie kochajcie za te nasze pieniadze w tej radzie.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »