01 Czerwiec 2020 imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Skomputeryzuje Ochotnicze Straże Pożarne

Dodano dnia: 05-03-2013 00:00| Komentarzy: 1

Zakończyły się zebrania w szesnastu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Uniejów. Podsumowano miniony rok i określono plany na 2013. Ireneusz Pajor - prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Uniejowie stawia sobie za cel skomputeryzowanie jednostek i włączenie do wspólnego systemu.

 

W gminie Uniejów działa szesnaście jednostek. We wszystkich odbyły się zebrania sprawozdawcze. Poza Górami i Skotnikami, zebrania były bardzo dobrze przygotowane przy licznej frekwencji druhów. W zarządach jednostek nie nastąpiły żadne zmiany. Ireneusz Pajor – prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Uniejowie bardzo dobrze ocenia ubiegły 2012 rok:

-Choć nasze możliwości finansowe są ograniczone, to dzięki zaangażowaniu druhów oraz wsparciu samorządu gminy, Państwowej Straży Pożarne, Zarządu oddziału Wojewódzkiego ZOSP i Policji, udało nam się zrealizować wiele zadań. OSP Uniejów wyremontowała salę i garaż, a OSP Rożniatów zmieniła pokrycie dachowe swojej strażnicy. Pozyskaliśmy też samochód ciężarowy star dla OSP Wielenin z pługiem i hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Jednostki z Ostrowska i Czepowa dostały na wyposażenie motopompy PO5. Na potrzeby OSP pozyskaliśmy też siedem radiostacji samochodowych i czternaście przenośnych. To tylko niektóre, najważniejsze inwestycje i zakupy. Jak zwykle byliśmy też organizatorami szeregu konkursów, imprez kulturalnych i zawodów sportowych - mówi prezes Pajor.

Caly wywiad z druhem Pajorem w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: strażak z gminy| Dodano: 12-03-2013 17:55
większość pieniędzy które zostały pozyskane przez jednostki pochodzi z funduszy unijnych lub z ciężkiej pracy druchów, którzy przekazują pieniądze na osp, natomiast o sprzęt jednostki starają się same ponieważ, gmina ma wszystko głęboko w ... potrafią sie tylko chwalić cudzymi ośągnięciami.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »