06 Czerwiec 2020 imieniny: Laury, Laurentego, Nory
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Witamy w bastionie PiS

Dodano dnia: 29-05-2014 14:38| Komentarzy: 2

Wybory do Parlamentu Europejskiego w powiecie tureckim
Niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego w powiecie tureckim zostały zdominowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta uzyskując w naszym powiecie 38,64 proc. ważnych głosów znacznie poprawiła swój wynik wyborczy w porównaniu z poprzednimi wyborami do Parlamentu Europejskiego o ponad 9 proc. Bowiem w roku 2009 PiS otrzymał poparcie na poziomie 29,16 proc. Za to w naszym powiecie zmianie nie uległa frekwencja wyborcza, która w niedzielę wyniosła 18,05 proc., podczas gdy przed pięcioma laty była na równie marnym poziomie 18,04 proc.

Sukces podarowany na srebrnej tacy 
Należy otwarcie powiedzieć, że dla działaczy lokalnych struktur PiS niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego okazały się więcej niż udane. Bowiem w powiecie tureckim listy tego ugrupowania uzyskały 38,64 proc. głosów. I jest to najlepszy wynik będący udziałem PiS w całej Wielkopolsce. Choć prawe powiedziawszy, to ich udział w tym niewątpliwym sukcesie prawicowej formacji wydaje się być bardziej niż skromny. Trudno bowiem byłoby wskazać dowody zaangażowania lokalnych działaczy PiS w zakończoną właśnie kampanię wyborczą. Nietrudno jednak wskazać na kluczowe przesłanki sukcesu wyborczego PiS w powiecie tureckim. W największym stopniu przyczyniło się do niego postępujący proces politycznego zużycia Platformy Obywatelskiej. Dodajmy do tego obsadzenie Ryszarda Czarneckiego na jedynce wielkopolskiej listy wyborczej. Bowiem okazało się, że w naszym powiecie na Czarneckiego padło 3105 głosów (69 proc.) spośród 4500 głosów w całym powiecie łącznie oddano na listę PiS. I w końcu, ale nie na końcu, należy pamiętać, że wszystkie powiaty z terenu wschodniej Wielkopolski od dawna uchodzą za bastiony tej konserwatywno-prawicowej formacji. Wystarczy zauważyć, że również zarówno w powiecie kolskim czy konińskim ziemskim PiS wszędzie tam cieszył się poparciem w okolicach 37 proc. Jednak to w powiecie tureckim to poparcie okazało się najwyższe. Nieznacznie, bo nieznacznie, ale jednak. Ponadto należy podkreślić fakt, że w naszym powiecie PiS znacząco poprawił wynik wyborczy w porównaniu z poprzednimi eurowyborami z roku 2009. Przed pięciu laty na tę formację padło 29,16 proc. głosów, a w minioną niedzielę było to 38,64 proc.
Jednak o największym poparciu dla PiS w naszym powiecie...

Więcej w aktualnym numerze Echa   

 

Komentarze

Autor: CMGFD| Dodano: 09-06-2014 09:54
mam pewne wątpliwości że to bastion PIS. Oddanych głosów na PIS było 600 na prawie osiem tysięcy mieszkańców. A Krzysztof Z. oskarżony o defraudacje gminnych pieniędzy miał kiedyś sam 2500 głosów. To raczej upadek PiS za sprawa jego przedstawiciela na okręg koniński.
 
Autor: kon| Dodano: 04-06-2014 14:41
PRZEPRASZAMY CIĘ WIELKOPOLSKO
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »