07 Czerwiec 2020 imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Perspektyw na własny obiekt nie ma

Dodano dnia: 05-01-2015 11:37| Komentarzy: 0

To już czternasty rok szkolny działalności Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia w Uniejowie. Dotychczas ukończyło ją 144 absolwentów. Największą bolączką jest brak własnego lokum. Powiat, który jest organem prowadzącym szkołę chciałby poprawić warunki tej placówki. Zwłaszcza, że większość uczniów pobiera naukę w Poddębicach. Starosta Rytter obawia się jednak, że ewentualne przeniesienie siedziby szkoły do Poddębic, czy do innej gminy, odebrane byłoby przez burmistrza Uniejowa jako celowe działanie na szkodę jego gminy.

Na garnuszku powiatu
Szkoła Muzyczna I stopnia została otwarta 19 września 2001 roku. Nie jest to szkoła państwowa jak w przypadku Turku, czy Łęczycy, tylko samorządowa, prowadzona przez powiat. Nauka odbywa się w cyklu czteroletnim. W pierwszym roku naukę rozpoczęło 32 uczniów pod okiem czterech nauczycieli. Prowadzono naukę na instrumentach dętych: flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, sakshorn i tuba. W 2003 roku oferta szkoły zwiększyła się o gitarę i fortepian. Liczba uczniów zwiększyła się do 63. Kolejnym etapem było wprowadzenie instrumentów perkusyjnych, akordeonu, fagotu i oboju. Liczba nauczycieli wzrosła do czternastu, a dyrektorem szkoły nieprzerwanie jest Jakub Pięgot.
-Nie prowadzimy instrumentów smyczkowych ponieważ w swoich założeniach szkoła powstała by pomóc orkiestrom dętym w naszym powiecie, kształcąc dla nich muzyków. Poza tym szkoły nie było stać na zakup instrumentów smyczkowych różnej wielkości w zależności od wieku ucznia. Akordeon i fortepian włączyliśmy ponieważ było duże zainteresowanie uczniów nauki gry na nich - mówi dyrektor Pięgot.
Dotychczas szkołę opuściło 144 absolwentów, czternaścioro z nich kontynuowało naukę muzyczną w szkołach drugiego stopnia. Jeden z uczniów skończył studia i jest nauczycielem muzyki w Łęczycy. Obecnie studiuje troje. Jeden z nich w Katowicach jest bardzo rokujący i ma w przyszłości duże szanse na zatrudnienie w orkiestrze symfonicznej. Inni zgodnie z założeniami zasili orkiestry dęte, tajże poza powiatem poddębickim.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »