01 Czerwiec 2020 imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Potęga L-4

Dodano dnia: 24-05-2016 10:22| Komentarzy: 1

W ubiegłym tygodniu urzędowe i redakcyjne skrzynki poczty elektronicznej aż pęczniały od kolejnych oficjalnych komunikatów płynących ze strony ZE PAK SA. Najpierw zapowiadano w nich całkowite odstawienie Elektrowni Adamów w dniach 21-22 maja, a tym samym pozbawienie turkowskich odbiorców ciepłej wody i ciepła już od 20 maja od godz. 21.00. Po czym informacja ta została zdementowana, a już w piątkowe południe wizja zimnej wody w turkowskich kranach oddaliła się w nieokreśloną przyszłość. Za całym tym zamieszaniem mają stać bliżej nieokreślone „przyczyny techniczne”. Przynajmniej tak to starają się półgębkiem ujmować oficjalni przedstawiciele energetycznej spółki. Tymczasem w komentarzach pojawiających się na lokalnych portalach internetowych aż huczało od doniesień o masowym użyciu niekonwencjonalnej broni pod nazwą L-4.

 

Co z ciepłą wodą, czyli zapowiedź „gorącego” lata

Zacznijmy od krótkiej historii ubiegłotygodniowego zamieszania. Najpierw mieszkańców Turku zapoznano z wizją braku ciepłej wody. Wynikała ona z treści komunikatu datowanego na 18 maja, w którym kierownictwo ZE PAK SA poinformowało turkowian, że całkowite odstawienie Elektrowni „Adamów” przewidywane w okresie 21- 22 maja spowoduje przerwę w dostawie energii cieplnej i ciepłej wody od 20 maja (piątek) godz. 21.00 do 23 maja (poniedziałek) do godz. 14.00. Tego samego dnia stosowny komunikat pojawił się na lokalnych stronach internetowych, a także informacja taka została rozwieszona na klatkach schodowych. Na pytania o przyczyny stojące za samym pomysłem o całkowitym odstawieniu Elektrowni półgębkiem wskazywano na tzw. przyczyny techniczne. Ale reakcją na takową argumentację było jedynie niedowierzanie, a co najmniej daleko posunięty sceptycyzm. Wówczas dalsze wyjaśnienia utrzymywane były w stylu: – My to wiemy, a wy rozumiecie.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: cez| Dodano: 26-05-2016 13:46
Zastanawiam się, czy lekarze wystawiający tak lekko zwolnienia poniosą konsekwencje, czy znowu tworzymy instytucje świętych krów ?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »