05 Czerwiec 2020 imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Korzyść czy ucieczka od problemu

Dodano dnia: 28-06-2016 11:41| Komentarzy: 3

Czy miasto sprzedając mieszkania komunalne kieruje się rachunkiem ekonomicznym, czy raczej jest to rodzaj ucieczki od odpowiedzialności? Nie po raz pierwszy z tym dylematem zmierzyły się dwa obozy w Radzie Miejskiej Turku. Dodajmy od razu, że najbardziej atrakcyjne mieszkania miasto zdążyło już sprzedać. Ale nawet w tej sytuacji kwestia mieszkaniowa nie ma natury historycznej, ale jest to cały czas kluczowy problem socjalny, a zatem i polityczny.

 

Historyczne przyczyny stoją za tym, że pod koniec XX wieku władze Turku dysponowały względnie dużymi zasobami mieszkań komunalnych. W każdym razie na tle sąsiednich miast powiatowych, samorząd Turku był na tym polu prawdziwym potentatem. Mimo że wyprzedaż mieszkań komunalnych ruszyła po roku 1998, to jeszcze w 2002 miasto dysponowało 2132 mieszkaniami, z których w 12 kolejnych latach sprzedano 1064. Wartość tych lokali szacowana jest na ok. 69,9 mln złotych. Ale przyjęta procedura ogromnych bonifikat dla nabywców sprawiła, że ze sprzedaży mieszkań do kasy miejskiej wpłynęło jedynie nieco ponad 7,1 mln zł. -Sprzedając mieszkania miasto nie ponosi kosztów. To się po prostu opłaca – przekonywał na niedawnej sesji radny Albin Zańko. Dodając przy tym, że miasto powinno posiadać jedynie mieszkania socjalne. Bo gdy do dyspozycji będą mieszkania komunalne, to, zdaniem radnego Zańki, kolejka po takie lokale zawsze się będzie ustawiała.

W tym miejscu należy zadać pytanie – czy wyprzedaż lokali komunalnych to dla władz miasta jedynie korzystna transakcja, czy raczej zwykła ucieczka od odpowiedzialności? 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: szyd| Dodano: 03-07-2016 09:43
Zapytam. Czy w redakcji wisi portret uwielbianego burmistrza? Jeśli nie,czas najwyższy naprawić zaniedbanie
 
Autor: obserwator| Dodano: 28-06-2016 12:37
Zastanawia fakt że osoba uwielbiana przez redaktora Jarka, czyli burmistrz Antosik, zwiększyła tempo wyprzedaży mieszkań.Zatem albo to jest dobre ,albo Antosik powoli wyrywa się spod opieki pana redaktora
 
Autor: mieszkaniec| Dodano: 28-06-2016 12:31
Rację ma Radny Zańko w temacie mieszkań komunalnych ,racji nie ma redaktor Jarek. Gmina Turek nie ma mieszkań komunalnych ,a mieszkańców przybywa bardzo szybko. Gdyby to Jarek miał rację nikt by dzisiaj w gminie nie mieszkał ,bo mieszkańcy dawno by wyjechaki
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »