03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Kaczki w ogniu protestu

Dodano dnia: 17-12-2019 09:23| Komentarzy: 2

Petycja podpisama przez ponad pół tysiąca osób, pikieta przed Zespołem Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, wizyta w gabinecie starosty Dariusza Kałużnego, to działania uczniów w obronie dyrektora Krzysztofa Świerka, który najprawdopodobniej nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie na szefa placówki. Młodzież uważa, że zachowanie Zarządu Powiatu jest niemoralne.

Ekspresem po Świerku

Wszystko zaczęło się w poniedziałek 9 grudnia, tuż po tym jak Zarząd Powiatu Tureckiego ogłosił konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w przyszłym roku mija pięcioletnia kadencja Świerka, gdyby nie fakt, że oststeczny termin składania ofert władze powiatu ustaliły już na 24 grudnia. Co wydaje się dziwne zważywszy, że kadencja dyrektora Świerka upływa dopiero z końcem sierpnia 2020 roku. Uczniowie są przekonani, że rządzący powiatem wiedzieli o złożonym 3 października przez Świerka do kuratorium oświaty wniosku o ocenę jego pracy. Instytucja na wydanie opinii ma czas do 3 stycznia. Istnieją więc obawy, że dyrektor nie będzie miał możliwości wzięcia udziału w konkursie.

Nauka jest najważniejsza

W piątek o ósmej rano przed szkołą w Kaczkach zorganizowano pikietę pod hasłem „Murem za Świerkiem”. Wzięli w niej udział uczniowie ich rodzicie oraz nauczyciele. Uczestniczyła w niej nie tylko młodzież Kaczek Średnich, ale również pozostałych szkół powiatu turkowskiego. Do pikietujących wyszedł Krzysztof Świerk i dziękując za wsparcie poprosił, by wrócili na lekcje. -Nie wolno nam w żadem sposób zaniedbywać obowiązków szkolnych. Proszę, byście wrócili na zajęcia. Data jest symboliczna, bo to 13 grudnia i wzkazuje ona na to, że powinniśmy z niej wyciągnąć wnioski. Nie ma ważniejszego tematu niż polska edukacja. Nieważne są konflikty ani to, kto kogo nie lubi. Pokażcie, że potraficie to uszanować i wróćcie do klas - mówił Krzysztof Świerk.  ...więcej w 50 numerze ET

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 25-06-2020 11:51
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 21-06-2020 07:04
cialis vs viagra
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »