31 Lipiec 2014 imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Podejrzane na mieście

Harlem Shake 21 03 2013
Dodano 21-03-2013 |
Komentarzy: 10

Młodzież z Turku postanowiła że też wypada mieć własną harlemową wstawkę na Youtube

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Podejrzane na mieście »

 

 

Felietony

Kto pójdzie w kondukcie pogrzebowym Turku
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, to rok 2014 będzie...

czytaj więcej »
 
Epoki rozwoju i zwijania Turku, czyli ludek nie jest aż taki ciemny
Dodano 22-07-2014 |
Komentarzy: 0

Coraz bardziej widoczne zjawisko starzenia się społeczności Turku, jak i ...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Listy do redakcji

Historia Aleksandry P.- ciąg dalszy
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

Szanowny  Panie Redaktorze, moja prawie miesięczna nieobecność w Turku spowodowała, że dopiero dwa dni temu sięgnąłem po zaległe numery Echa Turku. Z zainteresowaniem przeczytałem pański artykuł zamieszczony w numerze z 8 lipca 2014 . pt. „Lekcja Aleksandry Puszcz”. Nie ukrywam, że opisane „przeboje” pani Puszcz z pracą w Liceum, z jednej strony przygnębiają,  a z drugiej po prostu wkurzają. Rodzi się pytanie, jak to się dzieje, że młoda osoba pracując przez siedem lat w tej placówce nie uzyskała normalnego etatu, nie zdobyła statusu nauczyciela, który gwarantowałby pełne prawa do awansu zawodowego. Odpowiedź jest w pańskim tekście. Układy i układziki. Godziny lekcyjne dla syna służalczego przewodniczącego komisji rewizyjnej, etat dla żony prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej i w konsekwencji brak godzin dla osoby bez znajomości i układów.

Więcej w aktualnym numerze Echa

czytaj więcej »
 
Dbam o miasto z niezłym efektem
Dodano 15-07-2014 |
Komentarzy: 0

W 26 numerze tygodnika „Echo Turku”, pan Marcin Grabowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Miasto Uniejów, po raz kolejny daje upust swojej najważniejszej ostatnimi czasy aktywności, czyli lansowaniu własnej osoby na łamach prasy. Fakt, że lokalny tygodnik ochoczo udostępniając łamy, przyzwala na próby manipulacji czytelnikami, pozostawię bez komentarza. Odpowiedzi wymagają jednak niektóre stwierdzenia. Polemikę utrudnia fakt, że tekst pana Grabowskiego jest wyjątkowo bałamutny i konia z rzędem temu, kto w pełni zrozumie z tego tekstu, co właściwie panu Grabowski chce przekazać.
Pan Grabowski usilnie stara się wykazać, że jest człowiekiem myślącym, niezależnym i mającym własne zdanie. Znacznie trudniej jednak to zdanie poznać, bowiem starannie je ukrywa, wydaje się czasem, że i przed samym sobą. Przykładem jest wlokąca się niemiłosiernie sprawa ulicy Targowej, na której obecnie znacznie wzrósł ruch. Bezpieczeństwo pieszych można poprawić w sposób szybki, łatwy i tani – montując wyniesione przejścia dla pieszych, o czym wielokrotnie mówił radny Tomasz Wójcik. Zarządca tej ulicy, czyli powiat poddębicki, z sobie tylko znanych powodów, odmawia ich montażu. Marcin Grabowski jest świadom tego, jak niebezpiecznie niektórzy kierowcy jeżdżą  ulicą Targową, ale nic w tej sprawie nie robi. Nie zgłosił ani jednej propozycji poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, wręcz odwrotnie, staje w jednym szeregu z ludźmi niechętnymi Uniejowowi i jego mieszkańcom. Przewodniczący Zarządu Osiedla Miasto Uniejów nie może tak postępować – jego bezdyskusyjnym obowiązkiem jest dbać o dobrostan mieszkańców. On tego nie robi.

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (710 opinii)
TAK
74% 
NIE
22% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Aktualności - Aktualności główne

czytaj więcej »
czytaj więcej »
Reklama
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
«poprzednia 1 2 3 4 5 z 61 następna»

 

W numerze

 
O urokach życia w Czachulcu
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

Pierogi na słodko i wytrawnie, z mięsem, ruskie, z serem ale w pomidorowym sosie, czy w końcu najbardziej oryginalne... zielone ze szpinakiem – takie „nasze jadło” królowało podczas tegorocznych Dni Czachulca. Najlepsze pierogi ulepiły gospodynie z Dziadowic, choć zdaniem publiczności zrównały się z nimi panie z Czachulca i Miłaczewa. Wiadomo o gustach (także kulinarnych) się nie dyskutuje.

czytaj więcej »
 
Uczniowie z Kaczek na poligonie w Orzyszu
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

Siedmioro uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, wzięło udział w wakacyjnym obozie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Zasmakowali tam prawdziwie wojskowego rygoru. Uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i poligonowych, w tym także strzelaniach z kbk AK.

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Kaczmarek odpowiada Wojciechowskiemu
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

Trudno nie odnieść się do opublikowanego listu p. J. Wojciechowskiego pt. „Burmistrz Kaczmarek przejawia oznaki dyktatorskich zapędów?”
Pan Wojciechowski już na wstępie swojego listu zarzuca mi m.in. „przekonanie co do swojej nieomylności, aż do granic zadufania”, natomiast ja czytając ten list mam podobne odczucia co do osoby p. Wojciechowskiego. Pan Wojciechowski pisze, iż „nie oczekuje od mnie laurki i pochwał, ani nawet odrobiny szacunku, bo trudno oczekiwać ode mnie takich gestów” – to widać, gdyż p. Wojciechowski sam w swoim liście wystawił sobie laurkę i pochwały, jak również trudno oczekiwać szacunku dla siebie, gdy samemu się go nie okazuje innym. Dodatkowo czytając opublikowaną wypowiedź miałem wrażenie, że p. Wojciechowski uważa się za wybitnego i nieomylnego eksperta od spraw związanych z działalnością struktur strażackich oraz funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego…
Pan Wojciechowski sam raczył zauważyć, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i ustawą o ochronie przeciwpożarowej ochrona przeciwpożarowa należy do zadań własnych gminy oraz z gminnego budżetu pokrywane są koszty funkcjonowania ochotniczej straży pożarnej. Z tych obowiązków Gmina Uniejów wywiązuje się należycie - wystarczy spojrzeć na działalność jednostek i realizowane inwestycje, w tym m.in. remonty strażnic, zakupy samochodów, czy też dofinansowanie działalności strażackich orkiestr i zespołów.  Podkreślam, że władze Gminy Uniejów, pomimo iż finansują, realizują i odpowiadają za w/w zadania, nie rządzą działalnością jednostek OSP na jej terenie, lecz ją wspierają. To wsparcie przybiera różne formy, w tym m.in. zaangażowanie
w organizację różnych uroczystości strażackich. Rozumiem, że zdaniem p. Wojciechowskiego rola Gminy powinna zostać ograniczona wyłącznie do płacenia faktur.

Więcej w aktualnym numerze Echa

czytaj więcej »
 
Trzy zastępy strażackie do pozostawionego na kuchence garnka
Dodano 29-07-2014 |
Komentarzy: 0

W mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Targowej, mieszkańcy zapomnieli o stojącym na kuchence garnku. Zauważyli to dopiero, kiedy zawartość garnka wyparowała, a pozostałości zaczęły płonąć. Obawiając się najgorszego wezwano straż pożarną.

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

Nie zamierza spocząć na laurach
Dodano 22-07-2014 |
Komentarzy: 0

Dawid Czubak, turkowianin trenujący w kaliskim KTK został mistrzem Polski juniorów młodszych, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się 13 czerwca w Wałbrzychu.

czytaj więcej »
 
Tabele sezonu 2013/2014
Dodano 15-07-2014 |
Komentarzy: 0
czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Sport »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
St. Adalbert w Milwaukee
Aktualności powiązane z galerią
» Cmentarz Św. Wojciecha – St. Adalbert w Milwaukee
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy

Greace księżna Monako
Dodano 17-06-2014 |
Komentarzy: 0
Dn. 13 – 16.06.2014 
Godz.  20:00  napisy
USA/Francja/Belgia/Włochy  15L
Czas projekcji 1:40h.
Reż. Olivier Dahan.
Obsada: Nicole Kidman, Tim Roth, Andre Penvern
czytaj więcej »
 
Rio 2
Dodano 17-06-2014 |
Komentarzy: 0
Dn. 13 – 16.06.2014
Godz. 16:00  2D, 18:00 3D dubbing
USA  b/o.  Czas projekcji 1:40h.
Reż. Carlos Saldanha. 
Obsada: Grzegorz Drojewski, Agnieszka Dygant, Wiktor Zborowski
czytaj więcej »
 
Wszystkie: Repertuar kin »

 

„Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)
Dodano 27-06-2014 |
Komentarzy: 0

Sobota, 28 czerwca, godzi. 11.00, Uzdrowisko Uniejów – Instytut Zdrowia Człowieka, ul. Zamkowa 7.

czytaj więcej »
 
Dzień Sera z Kayah i Robertem Sową
Dodano 24-06-2014 |
Komentarzy: 0

Konkurs na najlepszy sernik i potrawę z sera, ale też stoiska i kramy z jedzeniem, koncerty i zabawy, także chyba z najsławniejszym obecnie restauratorem i kucharzem Robertem Sową. Na deser uczta muzyczna w wykonaniu Kayah. To wszystko czeka turkowian w najbliższą niedzielę, 29 czerwca, z okazji Dnia Sera.

czytaj więcej »
 
Wszystkie: Najbliższe imprezy »

 


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »