31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Jak stracić majątek i przegrać życie ze swoim państwem

Dodano dnia: 06-11-2012 00:00| Komentarzy: 3

Społeczność turkowskich „Niepokonanych” zabiera głos

Czasem nieznajomość faktycznego stanu rzeczy, brak dobrej woli urzędników, aby zweryfikować informacje, a czasem zwykła głupota w połączeniu z niekorzystnym splotem okoliczności powodują, że nie tylko firma czy spółka przestają istnieć. Niejednokrotnie w gruzy zamienia się całe życie

Takie ludzkie dramaty zapoczątkowane „gdzieś” w urzędzie, ciągnące się potem latami w sądach już przywoływaliśmy na łamach Echa. Pisaliśmy również o zawiązaniu stowarzyszenia „Niepokonani 2012”. Po majowym kongresie w Warszawie, stowarzyszenie postanowiło „wyjść w teren”. Pierwsze z „powiatowych konwencji Niepokonanych” już się odbyły w Kaliszu, Turku, Chorzowie i Wieluniu. Założyciele stowarzyszenia postawili sobie wiele zadań, m.in. pomoc i doradztwo prawne dla przedsiębiorstw coraz bardziej grzęznących za sprawą błędnych decyzji urzędniczych, lobbowanie za zmianą złych przepisów prawnych i chyba najbardziej ambitny cel: wprowadzenie odpowiedzialności za wydawanie niesłusznych decyzji przez urzędników państwowych. Na chwilę obecną takiej odpowiedzialności nie ma.

Lokalne, oddolne i spontanicznie organizowane „społeczności Niepokonanych” mają finalnie stworzyć masę krytyczną przesądzającą o zmianie. „Będzie nas tylu, i będziemy w taki sposób domagać się sprawiedliwości, że żadna, ale to żadna władza nie będzie mogła nas zignorować!” – brzmi motto pokrzywdzonych przedsiębiorców. Powstanie również raport zawierający, liczby i statystyki (jak mówią założyciele ruchu przedstawiające przytłaczającą skalę zjawiska), w drugiej liczne ludzkie tragedie. -Nawet, jeśli raport będzie ważył 20 kilo to i tak zostanie wydany – zapowiada Marcin Kołodziejczyk, który prowadził spotkanie zainicjowane przez przedsiębiorców z rejonu Turku.

Nie usłyszał nawet „przepraszam”

Inicjatorem spotkania w Szadowie Księżym był Zdzisław Wisny. Kiedyś właściciel rodzinnej ubojni z dwudziestoletnią tradycją. Mieszka od urodzenia w naszym powiecie, a jego dom rodzinny znajduje się w Tokarach. -W ostatnim etapie rozwoju przedsiębiorstwa została dobudowana mroźnia. W najlepszym okresie w 1996 roku zatrudnionych było 120 pracowników – zaczął swoją opowieść pan Zdzisław. -Firma uczestniczyła w programie rządowym likwidacji tzw. górek wieprzowych – interwencja państwa w postaci skupu żywca. Przedsiębiorstwo dobrze funkcjonowało i współpracowało z rolnikami w ramach kontraktu na składowanie nadwyżki mięsa z Agencją Rezerw Materiałowych. W 2006 roku do spółki przysłano kontrolę, sprawdzano czy warunki umowy są dotrzymywane. W załączonym w grudniu 2006 protokole stwierdzono, że wszelkie warunki umowy są dotrzymywane. Nowy prezes w ARM uznał jednak, że to on stanowi prawo i już w styczniu bezzasadnie i natychmiastowo wypowiada umowę - opowiadał historię swojej firmy Wisny.

Histrorię Wisnego oraz kilku jeszcze innych przedsiębiorców opiisujemy w aktualnym wydaniu Echa Turku. Od wtorku w sprzedaży

 

Komentarze

Autor: z3| Dodano: 11-11-2012 10:11
też mam wrażenie, że cały ten ruch to jedna wielka ściema paru nieudaczniaków, którzy własną frustrację z powodu nieudolności w biznesie próbują zastąpić rzekomymi grzechami innych.
 
Autor: ja| Dodano: 10-11-2012 16:33
to wszystko sciema kazdy wie dlaczego wisny upadl niech lepiej odda pieniadze ktore tak latwo przepuszaczal
 
Autor: anna| Dodano: 08-11-2012 23:26
nie rozumiem czy spotkanie w Wieluniu to sie juz odbylo planowalam prryjazd i sledze terminy mialo sie odbyc 16 11 2012
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »