03 Czerwiec 2020 imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Nowe porozumienie – czy Zdrojki Lewe dostaną również szansę?

Dodano dnia: 26-11-2012 18:38| Komentarzy: 4

Starania mieszkańców ul. Zdrojki Lewe o wykonanie inwestycji w drogę powiatową przy tej ulicy przybrały nowy, atrakcyjny kształt. Pojawiła się bowiem szansa na wspólne działanie w tej sprawie Miasta Turek i Gminy Turek. Do rozmów na ten temat doszło podczas spotkania, które miało miejsce u burmistrza Turku w dniu 21 listopada, a w którym obok wójta Gminy Turek uczestniczyła reprezentacja mieszkańców posesji przy ul Zdrojki Lewe.

„Cały w tym ambaras, aby troje chciało naraz”

Wydaje się, że jest szansa, by trzy samorządy z terenu naszego powiatu stanęły ponad partykularnymi interesami i doszły do porozumienia z korzyścią dla mieszkańców. Chyba to właśnie jest istota funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Wszyscy mamy problemy z dojechaniem na cmentarze (Turek, Słodków) w okresie świąt i nie tylko. Natomiast ta inwestycja bez wątpienia poprawi przejezdność w części północno-zachodniej i gminy, i miasta, i powiatu tureckiego. Nikogo chyba nie musimy przekonywać o potrzebie jej wykonania.

Takie przedsięwzięcie musi uzyskać aprobatę wszystkich trzech rad (miasta, gminy, powiatu). Jednak jesteśmy optymistami, ponieważ już mamy zapewnienie ze strony miasta, iż w budżecie na 2013 r. zostaną zarezerwowane środki w wysokości 50 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej w realizację inwestycji na Zdrojkach Lewych. Jesteśmy pewni, iż radni z Gminy Turek również nie odmówią poparcia temu przedsięwzięciu.

Co z tym powiatem?

Najwięcej obaw mamy odnośnie radnych powiatowych. Wydaje się nam jednak, że również w powiecie będzie poszerzał się krąg zwolenników wykonania tej inwestycji. Dobrym przykładem, który pozwala na optymizm, jest postawa radnej Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik. To ta radna, jako jedyna z członków Zarządu Powiatu Tureckiego, wsparła nasze starania na ostatniej sesji Rady Powiaty i głosowała „za” wprowadzeniem do budżetu kwoty 75 tys. zł na dokumentację projektową pod budowę drogi przy Zdrojkach Lewych - piszą mieszkańcy Zdrojek Lewych. A cały list w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: gjl| Dodano: 29-11-2012 19:31
Puknęli Dzieciątkowska z zarządu. Marian rozpoczął okres głębokiej żałoby. Nie je, nie pije. Czuje, że będzie następnym do odwołania
 
Autor: do tt| Dodano: 27-11-2012 00:36
To wszytsko ściema.No ale...wójt Mikolajczyk, przewodniczący Kolenda są z TSu - tak jak i burmistrz Czapla. I jak Czapla bedzie chciał,to pieniądze Mikołajczyk znajdzie.Choćby ich nie było.
 
Autor: tt| Dodano: 26-11-2012 22:50
W gminie Turek nie ma ani kanalizacji ani ścieżek rowerowych.
 
Autor: gen zdrowego rozsądku| Dodano: 26-11-2012 19:31
Gmina Turek ma taki deficyt dróg, że robienie Zdrojek Lewych przy jej jakiejkolwiek pomocy staje się po prostu absurdem. I to jest właśnie polityka.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »