27 Maj 2020 imieniny: Amandy, Jana, Juliana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Chyba coś drgnęło w TSI

Dodano dnia: 29-12-2012 00:00| Komentarzy: 5

A to za sprawą sfinalizowania negocjacji w sprawie dwóch inwestycji w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej. Pierwszą jest Instytut Technologii Mikrobiologicznych, który za niemal 20 milionów złotych do końca 2015r. zbuduje Stowarzyszenie EkosystEm - Dziedzictwo Natury. Z kolei Messer Polska Production Sp. z o. o. za 25 mln euro (ok. 100 mln zł) wzniesie Wytwórnię Gazów Skroplonych

 

Globalny gracz zainwestuje 100 mln zł w TSI

Inwestycją o znaczniej wartości będzie Wytwórnia Gazów Skroplonych. Kosztem 25 milionów euro zakład ten zbuduje Messer Polska Production Sp. z o.o. Spółka jest elementem koncernu Messer Group GmbH, globalnego potentata w branży gazów technicznych. Koncern prowadzi działalność na rynkach 35 krajów na trzech kontynentach. W jego strukturach znajduje się ponad 60 spółek operacyjnych, w tej liczbie wspomniana MP Production Sp. z o.o.

Na rynku polskim koncern działa od roku 1992 mając swoją główną siedzibę w Chorzowie. W Polsce jego oddziały usytuowane są w centrach przemysłowych: Kędzierzynie-Koźlu, Policach, Poznaniu, Środzie Śląskiej i w Warszawie. Wytwórnia Gazów Skroplonych powstanie na terenie turkowskiej filii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, znajdującej się na terenie TSI. Zakład w Turku produkować będzie trzy rodzaje gazów: argon, azot i tlen. Kosztem stu milionów złotych do końca 2015r. powstanie instalacja bliźniaczo podobna do tej, jaka od 2009r. działa już w Rybniku. Będzie ona wytwarzać wspomniane gazy techniczne w ilości 30 cystern na dobę. Obiekt wzniesiony zostanie na działce o powierzchni ponad 4,1 ha. Pomimo pokaźnej skali inwestycji zatrudnienie ma tam znaleźć niewiele więcej niż dziesięciu pracowników. -Dziesięć osób, to takie minimum, które wpisuje się do projektu, bo w podobnym zakładzie w Rybniku widziałem znacznie więcej zatrudnionych – przekonywał Tadeusz Czerwiński, reagując w ten sposób na krytyczne i często prześmiewcze wpisy internautów, jakie znalazły się pod informacją o tej inwestycji zamieszczoną w lokalnym portalu. Dlatego taki sposób poinformowania lokalnej opinii publicznej o inwestycji w TSI skrytykował radny Marian M. Marczewski

Więcej czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: mieszkaniec| Dodano: 14-01-2013 10:31
wytwórnia gazu i śmierdzące zakłady w mieście? Ciekawe pomysły.
 
Autor: do do Turkowianina| Dodano: 04-01-2013 10:25
Odpowiedz jeszcze na drugą część pytania.
Autor: ciekawość to... :-)| Dodano: 05-01-2013 19:21
To będzie najdłużej skrywana tajemnica. A nie wiem nawet czy pan burmistrz nie zapomni kto jest w Radzie Nadzorczej. Podobno zapomniał komu sprzedał dworzec??? Tak pisali, a więc zapomni komu oddał radę nadzorczą.
 
Autor: do Turkowianina| Dodano: 02-01-2013 20:01
Nieprawda
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 02-01-2013 18:01
Czy to prawda że spółka śmieciowa na Bazie PGKiM przenosi się do strefy TSI .Jaki jest skład Zarządu tej Nowej Firmy.Jeśli chcą utylizować,,Moje,,śmieci ,to mam prawo znać Ich nazwiska .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »