26 Maj 2020 imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Polityczne harakiri burmistrza Czapli

Dodano dnia: 08-10-2013 14:03| Komentarzy: 7

Wręcz podręcznikowy błąd w ocenie nastrojów społecznych plus kompletny brak wyczucia chwili. Tego typu refleksje nasuwają się po nominacji Ryszarda Bartosika na dyrektora Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Turku. Na lokalnych portalach internetowych turkowianie dają upust oburzenia i gniewu. W tej sytuacji jeszcze nieśmiało przebija się pytanie: Czy taka decyzja kadrowa oznacza polityczne harakiri burmistrza Zdzisława Czapli?

Z dniem 1 października w turkowskim PGKiM wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny. W dokumencie przewidziano powstanie w komunalnej firmie kolejnego, trzeciego już stanowiska dyrektorskiego. W miniony wtorek okazało się, że objął je Ryszard Bartosik, lider lokalnych struktur PiS, były starosta i obecny radny powiatowy z ramienia tego ugrupowania. Mówiąc zaś bardziej precyzyjnie, w turkowskim PGKiM Bartosik objął stanowisko dyrektora Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych. Po ujawnieniu przez lokalny portal internetowy informacji o tej decyzji kadrowej w Turku zawrzało. W ciągu kilkudziesięciu godzin strona internetowa z tą informacją notowała kolejne rekordy odsłon i wpisów internautów. I trudno uznać za zaskakujący fakt, że przygniatająca większość owych wpisów zawierała krytyczne oceny samej decyzji, jak i kojarzonych z nią osób.

Nastrojów także nie wyciszyły niezrozumiałe wypowiedzi publiczne prezesa PGKiM Mirosława Wypióra. Tłumacząc przesłanki tej decyzji kadrowej przedstawicielowi portalu Turek.net.pl. prezes Wypiór dość enigmatycznie przekonywał, że nominacja Ryszarda Bartosika na to dyrektorskie stanowisko podyktowana była wymogami rynku usług komunalnych w powiecie. Ale już do miana najbardziej kuriozalnej wypowiedzi roku urasta jego argumentacja, że utworzenie nowego stanowiska dyrektorskiego nie wpłynie na wzrost kosztów funkcjonowania komunalnej spółki. -Co roku zmniejsza się liczba pracowników PGKiM, związana z odejściami na emerytury, więc koszty płacowe spółki nie rosną – tłumaczył prezes turkowskiej Komunalki. Trudno się dziwić, że tak osobliwie pokrętna argumentacja raczej nie przekonała Czytelników wspomnianego portalu. Tym bardziej, że jego dziennikarz nie omieszkał zaraz przypomnieć jeszcze jednego, niezbyt wygodnego faktu, który chyba również nie wpływa na obniżenie kosztów miejskiej spółki. A mianowicie, że od 9 sierpnia br. PGKiM korzysta z usług firmy pijarowskiej Łukasza Maciejewskiego, jednocześnie doradcy burmistrza Turku ds. mediów i redaktora naczelnego biuletynu propagandowego turkowskiego Ratusza, finansowanego z miejskiego budżetu. Czytaj str. 3

 

Komentarze

Autor: do sary| Dodano: 30-10-2013 14:09
Myślisz Sara że dołożone do pensji 1200 zł to mało, a spójrz może na ludzi którzy za 1200 zł muszą wyżyć przez cały miesiąc z rodziną i może też są w PIS-ie tylko nie są liderami tej partii. Pan dyrektor ma inny żołądek?. A od kiedy On jest taki nieodzowny dla tureckiej spółki, nie razi Ciebie takie postępowanie Sara?
 
Autor: paweł| Dodano: 25-10-2013 19:35
Jeżeli się tworzy stanowiska dla kolegów z PIS-u teraz, to co będzie jak ta strona polityczna wygra wybory, będą ograniczać administrację jak mówi ich szew? Jak wiem wielu dobrze wykształconych ludzi młodych jest bez pracy, jakie więc wykształcenie ma nowy trzeci dyrektor, jest prawnikiem czy ekonomistą?
 
Autor: Podatnik| Dodano: 09-10-2013 21:21
Stary Żyd powiedział od ziarnka do ziarnka i zbierze się miarka .To jest netto około 10 tys .zł.Dla Niego leża na ulicy a dla Ciebie w Banku Chwilówka z procentami
 
Autor: opinia niezależna| Dodano: 08-10-2013 23:00
Panie Redaktorze .Nie przypuszczam ,ani przez chwilę ,aby mógł Pan być tak głupi i nie rozumieć faktu że 1200zł brutto może mieć jakikolwiek wpływ na ceny usług Pgkim
 
Autor: sara| Dodano: 08-10-2013 22:33
Nie róbcie ludziom wody z mózgu. Bartosik zyskał 1200 na miesiąc.
 
Autor: ttt| Dodano: 08-10-2013 22:03
Z.Bartosik i Antosik ciągle pod parasolem ochronnym A.Jarka. R.Bartosik i Czapla ciągle pod ostrzałem.
Autor: Marek| Dodano: 10-10-2013 13:57
Zgadzam się. Toż to ślepy już chyb zauważył, kogo lubi A. Jarek (czyt. Echo turku, a kogo nie lubi.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »