29 Maj 2020 imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Feralna furtka do wieczności (w bałaganie)

Dodano dnia: 03-12-2013 13:27| Komentarzy: 7

Dlaczego groby na parafialnym cmentarzu toną w śmieciach

Problem ze śmieciami pod murem najstarszego cmentarza w Turku pewnie jest tak stary jak sama nekropolia, istniejąca od połowy XIX stulecia. Najbardziej jest to zauważalne przy murze cmentarza „Na Lipce|”, co szczególnie dotyka ludzi mających groby swoich bliskich w tej okolicy Czytaj str. 7

 

Komentarze

Autor: Zdzisław| Dodano: 24-12-2013 15:41
Byłem dzisiaj na cmentarzu po prawej stronie w okolicy furtki. Ktoś przypiął szarfę z głupim napisem Furtka zablokowana metalowymi słupkami z betonem . Naprawdę tam trzeba wizyty proboszcza niech udostępni możliwość składowania śmieci do tego kontenera.
 
Autor: T.| Dodano: 22-12-2013 21:44
Brak obecnie nadal dostępu do kontenera ,ponieważ teren nie został uprzątnięty (przygotowany )Nie usunięto betonów z nagrobków od pół roku.Kontener dziurawy .Żle zabezpieczone klapy za krótkim łańcuchem
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 22-12-2013 21:38
Proszę Parafię o doprowadzenie do uporządkowania terenu przed murem cmentarza przy bocznej futrce w odległości od niej do 10 mb.Zarazem opróżnienie starego śmietnika na terenie śp.Pana Gramczewskiego.To śmietnisko zlikwidować( obudować od strony zewnętrznej ).Wyrównać teren i ustawić poprawnie o 5mb.dalej wzdłuż drogi za furtą z obustronnym dojściem do bez dziur kontenera. To niby tak mało do wykonania a niby wielki problem i ,,wini się ludzi.
 
Autor: Wiktor| Dodano: 08-12-2013 14:25
To sprawa grabarzy oni powinni zadbać oto
Autor: Parafianin| Dodano: 08-12-2013 15:28
A na czyim etacie jest ten Pan Grabarz? Niech chociaż łopatą te śmieci rozgarnia równo w kontenerze.A kto ma zbierać pozostałości wokół kontenera jak znicze,kwiaty,betonowe nagrobki. Kto zlikwiduje ,,stary śmietnik ,, za kontenerem .PAN Grabarz jest niby od kopania grobów ,a reszta?
 
Autor: Henryk| Dodano: 07-12-2013 22:52
Przed wielu laty śp.Pan Gramczewski zgodził się : na Jego ziemi wybudowano z pustaków śmietnik. W związku utrudnieniem wywozu śmieci zaczęto używaćkontener.Wywożąc nigdy nie wywiązywał się z tej pracy należycie.Zawsze pozostawiał pełno śmieci obok kontenera . Tak wygląda to i dzisiaj. Furtka jest wyjściem bezpieczeństwa i od 150 lat tam istnieje i będzie istnieć.Trochę zrozumienia ,porządku a nie wykrętów księdza i zwalania winy na parafian.
 
Autor: Lipka| Dodano: 06-12-2013 19:11
Zdewastowany,dziurawy żle ustawiony na podwyższeniu śmieciowym kontener stojący przy furtce z brakiem dostępu od wielu lat nie jest dzikim wysypiskiem . Brak nad nim opieki wydaje opinie i taki obraz naszej parafii włacznie jak na wstępie.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »