04 Czerwiec 2020 imieniny: Christy, Helgi, Karola
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Kłótnia w rodzinie „skonsultowanych” radnych

Dodano dnia: 30-12-2013 15:39| Komentarzy: 0

Koalicja wspierająca burmistrza w Radzie Miejskiej Turku liczy 16 radnych na łączną liczbę 21. Problem jednak w tym, że „skonsultowana” szesnastka reprezentuje cztery formacje polityczne – TS – 6, PiS – 1, SLD – 5 i RiP – 4. A że wybory za pasem, to wypadałoby wyborcom pokazać, że są między nimi jednak jakieś różnice. Radni miejscy SLD jako pierwsi stanęli w przedwyborcze szranki drukując i rozpowszechniając ulotkę o swoich dokonaniach. Ale chyba nie spodziewali się, że treść tej publikacji wzbudzi aż tak niechętne reakcje pozostały radnych koalicji „skonsultowanych”. Czemu wyraz dali radni TS, PiS i RiP.

Kadencja się kończy i zaczynają schody 
Od niemal dwóch lat burmistrz Zdzisław Czapla w Radzie Miejskiej Turku ma wręcz sytuację komfortową. Bowiem zawsze może liczyć na 16 szabel w gremium liczącym 21 radnych. Ale to co stanowi luksus dla burmistrza rodzi liczne problemy dla sporej gromadki jego popleczników w radzie. Po pierwsze – rzeczona szesnastka w sensie ideowym stanowi istną zbieraninę od Sasa do Lasa. Bo jak inaczej określić obóz tworzony, z jednej strony przez radnych prawicy (TS i PiS), których partnerami są radni formacji uznawanych ponoć za lewicowe (SLD i RiP). Na pozór wymienione cztery ugrupowania dzieli wszystko. Nie trzeba być jednak wybitnym politologiem, aby dostrzec trzy wspólne dla nich elementy. Po pierwsze – wspomniane już wspieranie polityki burmistrza Czapli. Po wtóre – głęboka niechęć (mówiąc oględnie) do radnego Antosika. I wreszcie po trzecie – polityczne konfitury. A są to nie tylko fotele w radzie wraz z idącymi za tym wyśrubowanymi dietami, lecz również korzyści, związane z podziałem miejskiego budżetu. W czasie trwania kadencji owe trzy łączniki stanowiły dla całego towarzystwa doskonałe spoiwo. I tylko obserwatorzy z iście talmudyczną mentalnością mogli roztrząsać, kto, np. TS czy RiP szybciej i z większą gorliwością głosuje za propozycjami pana burmistrza, lub czy to Marczewski żwawiej flekuje Antosika, czy też lepiej czyni to radny Jasak. Z podziału łupów cała szesnastka raczej była zgodnie zadowolona. Jedni ku temu mieli realne powody, a inni, no cóż, za przyczyną bycia pożytecznymi idiotami.
Bo góralka różni się od wyborcy 
Ale to co dobre w trakcie kadencji jawić się zaczyna jako spory kłopot na czas wyborów. Bo w tym przypadku nie można już zaintonować znanej przyśpiewki – Hej górale nie bijta się, ma góralka dwa warkocze podzielita się. Gdyż jak wiadomo, wyborca ma tylko jeden głos. I może go oddać na Jasaka lub Marczewskiego, lub Wielogórskiego, lub Pańczyka. Albo na jeszcze kogoś całkiem innego. Najpierw jednak musi wiedzieć na czym polega różnica między przyszłymi kandydatami.
Jako pierwszy o dokonaniach swojej formacji w mieście postanowił poinformować radny Marczewski. Kilka tygodni temu miejscy radni Sojuszu wydali stosowna ulotkę. Można było się z niej dowiedzieć, że wszelkie inwestycje w Turku nie mogłyby powstać bez wsparcia radnych SLD.
Takie postawienie sprawy jakoś nie przypadło do gustu pozostałym „skonsultowanym” radnym.

całość na łamach

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »