03 Czerwiec 2020 imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Turkowska lewica na politycznych bezdrożach Każdy myślący sympatyk lewicy może czuć się głęboko rozczarowany przebiegi

Dodano dnia: 06-03-2014 12:45| Komentarzy: 0

Każdy myślący sympatyk lewicy może czuć się głęboko rozczarowany przebiegiem i efektami obradującej w minioną sobotę, 1 marca, Konwencji Powiatowej SLD. Marna kondycja gospodarcza, pogłębiające się rozwarstwienie społeczne i gołym okiem widoczne czarne chmury gromadzące się na horyzoncie przyszłości lokalnej społeczności, słusznie uznawane są za okoliczności mogące sprzyjać wzrostowi pozycji formacji lewicowej. Tym bardziej, że kierownictwo lokalnych struktur Sojuszu zdaje się podzielać tą krytyczną diagnozę sytuacji społeczno-ekonomicznej. Jednak te same, lokalne władze partii wydają się być kompletnie pogubione w bieżącej taktyce politycznej. Stąd uprawiana przez nich w mieście i powiecie polityka jako żywo przypomina zachowania pijanych we mgle. A że w tym przypadku mowa jest o ludziach z często bardzo bogatym doświadczeniem na polu aktywności publicznej, to trudno nie stanąć wobec alternatywy źle wróżącej przyszłości obozu lewicowego. Czy jest to skutek mankamentów w myśleniu, czy też jest następstwem kierowania się źle pojmowanymi interesami (a raczej interesikami), wąskiej grupki lokalnych liderów?

Trafna diagnoza lewicy, ale tylko na poziomie ogólników
W połowie kadencji władz partyjnych Sojusz Lewicy Demokratycznej również na poziomie powiatu zwołuje konwencje sprawozdawczą. W przypadku struktur SLD powiatu tureckiego gremium takie obradowało w minioną sobotę, 1 marca. Na sobotnią Konwencję Powiatową Sojuszu przybyło 70 uczestników na 121 członków zrzeszonych w 10 kołach partii. Jak więc widać, frekwencja wyniosła 57,9 proc. Referat sprawozdawczy za minione dwa lata wygłosił przewodniczący Zarządu Powiatowego SLD Marian M. Marczewski. W swoim wystąpieniu lokalny polityk postawił trafną diagnozę ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Odnotowując m. in. kryzysową sytuację w gospodarce i pogłębiające się rozwarstwienie społeczne przejawiające się choćby i w tym, że „bogaci się bogacili, a biedni ubożeli.” MMM skrytykował proceder określany mianem tzw. umów śmieciowych czy zjawisko biednych pracujących. Z jego negatywną oceną spotkało się również podniesienie wieku emerytalnego. Na szczeblu ogólnokrajowym za sukces lewicy słusznie uznano zablokowanie rządowej ustawy o ogrodach działkowych.
Generalnie, na pochwałę zasługuje ogólnokrajowa diagnoza społeczna zawarta w sobotnim wystąpieniu MMM. Jak się miało za chwilę okazać ta trafna diagnoza na poziomie ogólnokrajowym ma się nijak do polityki SLD uprawianej na szczeblu lokalnym. O czym poniżej.

więcej w wydaniu papierowym   

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »