31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Miasto na miarę naszych możliwości i potrzeb?

Dodano dnia: 01-04-2014 13:05| Komentarzy: 2

Kolorowa fontanna, lodowisko zimą, podświetlane drzewa, świetlne wizualizacje, pływająca wyspa z amfiteatrem na stawie w dużym parku, alejki z kawiarenkami – sielsko i anielsko. By tak wyglądał turkowski rynek wystarczy tylko zainwestować gdzieś około 13 mln, bo takie koszty realizacji projektów podali ich autorzy.

Przypomnijmy, że to już kolejna próba zmiany centralnych przestrzeni miasta, pierwsza odbyła się w 2008 roku, jednak projekt wykonany przez krakowską pracownię Limba jak widać nie doczekał się realizacji.
Ubiegłoroczne konsultacje społeczne związane z planami rewitalizacji centrum Turku zakończyły się ogłoszeniem konkursu na „Przekształcenie i renowację centralnych przestrzeni publicznych miasta Turku”. W założeniu miał on uwzględniać wypracowany w czasie spotkań zamysł mieszkańców co do wyglądu i funkcji użytecznej centrum miasta.
Efekty tego zamysłu mogliśmy oglądać w minioną środę, 26 marca w klubie Tęcza przy ulicy Spółdzielców. Mieszkańcy, skądinąd nie przyszło ich wielu, mieli szanse przyjrzeć się koncepcjom architektonicznym autorów projektów renowacji i przekształcenia centralnych placów miasta. I wyrazić, w formie pisemnej swoje uwagi i wątpliwości. Trzeba na wstępie zaznaczyć, że w Tęczy w znacznej mierze zjawiły się osoby publiczne, do których informacja o takim przedsięwzięciu dotarła drogą ustną. Podobno od 13.00 do 17.00 w Tęczy zjawiło się 50 osób.
więcej w wydaniu papierowym

 

Komentarze

Autor: Krytyk| Dodano: 06-05-2014 09:37
Skandal!Odrzucono połowę prac bez podania przyczyny!Odrzucono pod pretekstem nie spełnienia warunków konkursu 50% prac, po czym w rozstrzygnięciu napisano, że żadna z 7 ocenianych prac również nie spełniła do końca warunków konkursowych.1 pytanie: Jak musiały być przygotowane warunki konkursowe skoro żaden projektant ich nie zrozumiał do końca?2 pytanie: Kto decydował, że akurat te 7 pracowni "nie spełniło" bardziej warunków a inne 7 "nie spełniło" mniej?Dla niewtajemniczonych, koszt przygotowania takiej pracy przez biuro projektów to 2 miesięczne pensje + ok 800zł za wydruk.Pytając organizatorów telefonicznie jakichż to warunków nie spełniły odrzucone pracownie można usłyszec jedynie:"Proszę złożyć oficjalne pismo z zapytaniem a udzielimy odpowiedzi zainteresowanym autorom."
 
Autor: Justa| Dodano: 10-04-2014 10:18
Po co to komu...
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »