28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Burmistrz bojkotuje działalność Grabowskiego?

Dodano dnia: 16-04-2014 00:00| Komentarzy: 1

Na zebraniu zorganizowanym dla mieszkańców Uniejowa przez Zarząd Osiedla Miasto Uniejów nie było żadnego przedstawiciela gminnych władz samorządowych. Padły dwie wersje zaistniałej sytuacji. Pierwsza to ta, że boją się one spotkań, gdzie mogłyby paść „trudne” pytania. Druga osadza się na przekonaniu, że burmistrz bojkotuje zebrania samorządu mieszkańców Uniejowa, ponieważ obraził się na przewodniczącego Marcina Grabowskiego. A może po prostu Józef Kaczmarek wie, że na spotkania przychodzi nieliczna grupa mieszkańców. Bo choć tematyka była niezwykle ważna – choćby wzrost przestępczości w gminie i mieście, to ważna do strażnicy OSP przyszło niewiele ponad 20 osób.
W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie odbyło się zebranie mieszkańców miasta zwołane przez Marcina Grabowskiego – przewodniczącego Zarządu Osiedla Miasto Uniejów.


Brakowała przedstawicieli władz gminy
Tłumów nie było, ale ponad dwadzieścia zainteresowanych swoim miastem osób przybyło na nie. Dotarli też zaproszeni goście, a wśród nich: poseł Marek Matuszewski (PiS) ze Zgierza, Kazimiera Fogel – dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Poddębicach, Jerzy Tybura – członek Zarządu Powiatu Poddębickiego oraz asp. Dariusz Nadolny - dzielnicowy na miasto Uniejów. Nie było żadnego przedstawiciela samorządowych władz gminy, a w takich zebraniach na ogół uczestniczą burmistrzowie, wójtowie lub ich przedstawiciele. Z sali padło pytanie: -Dlaczego brak kogoś z Urzędu Miasta? Przewodniczący Grabowski oświadczył, że o zebraniach za każdym razem informuje magistrat, jednak już na czterech kolejnych, nikt się stamtąd nie pojawił. Jego zdaniem, władze miasta boją się zbyt „trudnych” pytań zadawanych przez mieszkańców. Jeden z uczestników zebrania powiedział nam, że zebrania mieszkańców miasta są bojkotowane przez burmistrza, który jest obrażony na przewodniczącego Grabowskiego. Ile w tym prawdy? Nie wiemy. Niemniej to dziwne, że na zebrania samorządu mieszkańców miasta nie przychodzi burmistrz będący mieszkańcem Uniejowa oraz zamieszkali tutaj radni. W końcu jest to okazja do spotkania ze swoim elektoratem i wysłuchania jego bolączek. Czyżby na jego opinii im nie zależało? A może to zbyt małe grono na aż takie zabiegi?

więcej w wydaniu papierowym 

 

Komentarze

Autor: Stefan z Uniejowa| Dodano: 23-05-2014 19:30
Zauważyłem że w Echu Turku co raz więcej pisze się pierdół i domyśleń a raczej wymyśleń o Uniejowie i lubuje się gazeta w grzebaniu w łajnie by tylko smród był . Po co nam taka gazeta w Uniejowie by tylko kłócić i by pisać tylko o Pajorze jak to robi redaktor A.T. Jego kolega szlag mnie trafia jak redaktor A.T. jest nie uczciwy w tym co robi jest nie rzetelny a ni profesjonalny . Dziennikarz powinien nie stać po żadnej stronie i uczciwie pisać a tobie panie redaktorze tego brakuje . A kto to jest Grabowski wiecheć w skarpetach i sandałach połowa radnych to wiechcie którzy mają hektary i obornikiem przerzucają cały rok . Gdyby nie burmistrz to nadal widzieliby tylko obornik .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »