25 Kwiecień 2019 imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 0

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Czy na pewno masturbacja zamiast leżakowania?
Dodano 22-03-2019 |
Komentarzy: 495

Atak pana Kaczyńskiego na Kartę LGBT świadczy o kompletnym jej niezrozumi...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1347 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Mój powrót do polityki

Dodano dnia: 17-06-2014 12:34| Komentarzy: 1

 

Szanowni Państwo
23 czerwca miną dwa miesiące od chwili złożenia przeze mnie ślubowania. Moje życie zdecydowanie przyśpieszyło. Intensywnie rozpoczęłam pracę w sejmie, w Komisji Edukacji i Młodzieży oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka. I już na pierwszym posiedzeniu KEiM zostałam członkiem podkomisji zajmującej się ustawą dotyczącą wprowadzenia darmowego podręcznika dla klas I, a w KSiPC uczestniczyłam w pracach nad upadłością konsumencką. Moi koledzy stwierdzili, że wystarczająco wypoczęłam, więc z zapałem mogę wziąć się do zajęć. Podkomisje pracują najczęściej w tygodniach niesejmowych, więc przyznam, że trasę do Warszawy pokonałam już wielokroć. Na szczęście w kilka chwil dojeżdżam gładką jak stół drogą do autostrady i bezkolizyjnie do Warszawy.

Przedsiębiorczość
Moją –nie boję się użyć górnolotnego określenia- misją jest wspieranie przedsiębiorczości młodych ludzi. Leży mi na sercu ich edukacja ekonomiczna. Przyszło nam bowiem żyć w konsumpcyjnym społeczeństwie, a ono ze swej natury wyklucza satysfakcję. Musimy być wciąż niezaspokojeni, by ciągle więcej pożądać, więcej kupować i więcej konsumować. A to prosta droga do nadmiernego zadłużania się. Dlatego tak ważne jest nauczanie podstaw przedsiębiorczości. Przedsiębiorcze społeczeństwa potrafią przełamywać własne ograniczenia w dążeniu do celu we wszystkich dziedzinach życia, nie tylko w biznesie. Przedsiębiorczość to nie tylko umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale także aktywny stosunek do życiowych wyzwań, umiejętność zdobywania wiedzy i kształtowania własnej kariery zawodowej.

Posłanka z Turku
W ostatnich numerach ET z uwagą przeczytałam teksty , w których A. Jarek i D. Młynarczyk pokazują swoje wizje mojej dalszej kariery politycznej. Redaktor pokazuje kuszącą perspektywę, jak to z dala od polityki, będę służyć społeczeństwu. Pokazuje moją rolę na najbliższy przedwyborczy czas, porównując go do bezkrólewia w I Rzeczpospolitej. Mam pełnić funkcję tymczasowego samorządowego szefa (interrex) bo samorządowcy zajęci kampanią nie będą mieć do tego głowy.  Warunkiem jednak bym mogła tej  misji sprostać  jest zadeklarowanie przeze mnie apolityczności. A ja przecież jestem w polityce i to nie z przymusu. Nie rozpatruję swojego członkostwa w PO na zasadzie winien - ma, lecz własnego wyboru. Tutaj podzielę sąd D. Młynarczyka, który pokazuje, że poseł niezrzeszony jest na marginesie polityki. Twierdzę, że przynależność do Platformy Obywatelskiej jest moim atutem, a nie barierą. Świadomie wybrałam to ugrupowanie i nie planuję zmian.  Wiem, że aby dobrze wypełniać swoją służbę należy być uczciwym, przyzwoitym, wyczulonym na potrzeby innych i chętnym do podejmowania trudnych wyzwań. Więcej można osiągnąć w grupie niż w pojedynkę. Platforma Obywatelska to początek karier politycznych wielu lokalnych działaczy, którzy często już o tym zapomnieli. Nie chcę wpisywać się w ciąg tych nazwisk. Jestem politykiem otwartym na współpracę. Nie interesują mnie wojenki, podgryzania i swary. Serdecznie dziękuję za  cenne dla mnie spostrzeżenia, pokazanie różnych sposobów uprawiania polityki. Zachęcam do kolejnych wypowiedzi próbujących odpowiedzieć na postawiane przeze mnie pytanie, po co Turkowi poseł z Turku? Zostało niewiele czasu do końca kadencji, więc nie należy go zmarnować.

Lokalne sprawy 
19 maja uczestniczyłam w Urzędzie Gminy Turek w spotkaniu, dotyczącym projektu „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”. Projekt ciekawy, będę z zainteresowaniem śledzić postępy w realizacji. Z ważną inicjatywą wystąpił także Dyrektor SANEPiDu. W najbliższych dniach mam otrzymać propozycję zmian do obowiązujących obecnie przepisów dotyczących walki z dopalaczami, aby można było robić to skuteczniej. Chcę przekazać te postulaty do odpowiednich komisji sejmowych. Udało mi się też, po interwencji młodego małżeństwa, zainteresować posłów wprowadzających zmiany w ustawie o gruntach rolnych i leśnych (a ustawa była już w II czytaniu) do ponownego przeanalizowania w komisji wprowadzanych zmian.
Biuro Poselskie
Zorganizowanie pracy biura (Pl. Sienkiewicza 19 tel. 63 279 24 52) przebiegło w ekspresowym tempie. Bez fajerwerków i toastów wznowiliśmy jego pracę. I tak w każdy poniedziałek od 9.00 do 17.00 pełnię dyżur poselski, zaś biuro czynne jest w pozostałe dni robocze od 9.00 do 15.00. Od lipca rozpoczynamy też w każdą pierwszą środę miesiąca od 13.00 do 15.00 bezpłatne porady prawne.
Irena Tomaszak-Zesiuk
Poseł na Sejm RP

 

Komentarze

Autor: gosc| Dodano: 10-05-2015 14:36
Brawo w pełni popieram
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

XX festiwal szkolny "Plama"
W dniu 20 marca w sali MDK odbył się XX Festiwal Szkolny PLAMA. Po raz pierwszy wystąpiły na Festiwalu szkoły z gminy Turek.
zobacz galerię »
 
Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »