28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Prokuratura bada czy dyrektor łamał prawo

Dodano dnia: 29-07-2014 12:57| Komentarzy: 0

Doniesienie do prokuratury na dyrektora gimnazjum, domniemane naciski radnego Płóciennika na wójta Krzeszewskiego, by ten zwolnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. Na takie tematy, między innymi, toczyły się rozmowy podczas ubiegłotygodniowej sesji rady Gminy w Malanowie. Niektórzy zastanawiali się czy wakacyjna gorączka nie przeszła już w wyborczą.

Sesja w środku wakacji, to naprawę niecodzienne zjawisko w tak zwanych samorządach. Zdarzyło się ono w ubiegły czwartek (24 lipca) w gminie Malanów. Po wycofaniu przez wójta Gerarda Krzeszewskiego punktu o zasadach korzystania z przystanków autobusowych należących do gminy, radnym nie zostało wiele pracy. Oprócz dwóch zasadniczych sprawa do przegłosowania, resztę programu stanowiły – informacje do wysłuchania.
Czy randy może „wykorzystywać” po cichutku wójta?
Brzmienie jednej z nich uczestników sesji musiało zadziwić ogromnie. A ich tok myślenia skłonić do wędrówki szlakami jednego z sejmowych, niestrudzonych, specjalistów od komisji śledczych. Nawet zapis „Informacja w sprawie nacisków radnego Gminy Malanów z okręgu Czachulec Stary, Skarżyn-Kolonia na Wójta Gminy Malanów” - musiała aż zatrwożyć. Sam brak nazwiska radnego nadawał sprawie aury materiału ściśle tajnego. Na szczęście radny nie zamierzał się ukrywać. Wejście miał mocne, kiedy zasugerował wójtowi Krzeszewskiemu, by może rozważył stworzenie łagrów dla niepokornych radnych, głosujących przeciwko udzieleniu mu absolutorium. -A tak już na poważnie, to w jaki sposób zmuszałem pana do usunięcia pani dyrektor? - pytał Karol Płóciennik, bo to on miał naciskać na Gerarda Krzeszewskiego w sprawie zwolnienia dyrektorki szkoły. „Poszkodowany” i „naciskany” wójt Krzeszewski odpowiedział: -Nakłaniał mnie pan do usunięcia pani dyrektor.
Wymiana zdań – kto ile razy do kogo przychodził i kto ile razy do kogo dzwonił raczej chyba trochę zażenowała słuchaczy. Zresztą podobnie jak sugestia wójta Gerarda Krzeszewskiego, że wpisy internetowe, jakie pojawiły się na jednym z portali dotyczące wydarzeń w szkole były autorstwa radnego Płóciennika. Wysłano je jako załączniki do materiałów sesyjnych pocztą elektroniczną, chociaż nie do wszystkich trafiły.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »