31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Kaczmarek odpowiada Wojciechowskiemu

Dodano dnia: 29-07-2014 13:02| Komentarzy: 0

Trudno nie odnieść się do opublikowanego listu p. J. Wojciechowskiego pt. „Burmistrz Kaczmarek przejawia oznaki dyktatorskich zapędów?”
Pan Wojciechowski już na wstępie swojego listu zarzuca mi m.in. „przekonanie co do swojej nieomylności, aż do granic zadufania”, natomiast ja czytając ten list mam podobne odczucia co do osoby p. Wojciechowskiego. Pan Wojciechowski pisze, iż „nie oczekuje od mnie laurki i pochwał, ani nawet odrobiny szacunku, bo trudno oczekiwać ode mnie takich gestów” – to widać, gdyż p. Wojciechowski sam w swoim liście wystawił sobie laurkę i pochwały, jak również trudno oczekiwać szacunku dla siebie, gdy samemu się go nie okazuje innym. Dodatkowo czytając opublikowaną wypowiedź miałem wrażenie, że p. Wojciechowski uważa się za wybitnego i nieomylnego eksperta od spraw związanych z działalnością struktur strażackich oraz funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego…
Pan Wojciechowski sam raczył zauważyć, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i ustawą o ochronie przeciwpożarowej ochrona przeciwpożarowa należy do zadań własnych gminy oraz z gminnego budżetu pokrywane są koszty funkcjonowania ochotniczej straży pożarnej. Z tych obowiązków Gmina Uniejów wywiązuje się należycie - wystarczy spojrzeć na działalność jednostek i realizowane inwestycje, w tym m.in. remonty strażnic, zakupy samochodów, czy też dofinansowanie działalności strażackich orkiestr i zespołów.  Podkreślam, że władze Gminy Uniejów, pomimo iż finansują, realizują i odpowiadają za w/w zadania, nie rządzą działalnością jednostek OSP na jej terenie, lecz ją wspierają. To wsparcie przybiera różne formy, w tym m.in. zaangażowanie
w organizację różnych uroczystości strażackich. Rozumiem, że zdaniem p. Wojciechowskiego rola Gminy powinna zostać ograniczona wyłącznie do płacenia faktur.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »