31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wszystkiemu winne zdjęcie

Dodano dnia: 19-08-2014 11:50| Komentarzy: 1

W październiku mieli nocować w Uniejowie uczestnicy międzynarodowej konferencji medycznej. Pomimo wstępnej zgody, Marcin Pamfil – prezes PGK „Termy Uniejów” odmówił ich przyjęcia. Powodem było, jego zdaniem, niewłaściwe zaproszenie. Twierdzi, że na jego odmowie przedsiębiorstwo nie straci. Są jednak tacy, którzy w to powątpiewają.

Zbulwersowany mieszkaniec Uniejowa doniósł nam, że Marcin Pamfil – prezes PGK „Termy Uniejów„ Sp. z o.o. najpierw zgodził się na zakwaterowanie w hotelach uczestników Międzynarodowej Konferencji Naukowej, a następnie odmówił żądając, aby zamiast Poddębic jako miejsce konferencji figurował Uniejów. Zdaniem naszego czytelnika to działanie na niekorzyść gminy, która jest jedynym udziałowcem w spółce „Termy Uniejów”.
Gdzie indziej by podziękowano
Jako, że sprawa dotyczyła Poddębic i jak sugerował nasz informator podłożem decyzji prezesa Pamfila był konflikt na linii Urząd Miasta – Starostwo, postanowiliśmy zasięgnąć języka u Ryszarda Ryttera – starosty poddębickiego. Pan starosta przyznał, że słyszał o tej sprawie, ale nie zna jej szczegółów, ponieważ to nie on jest organizatorem konferencji. Poradził nam zwrócić się do prof. nadzw. Jana Krakowiaka – wykładowcy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który jest przewodniczącym komitetu organizacyjnego tej konferencji.
Profesor Krakowiak powiedział, że w dniach 16-18 października tego roku Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego wraz z Katedrą Medycyny Społecznej i Zapobiegawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową z okazji Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego pod hasłem „Sytuacja zdrowotna w Polsce w okresie transformacji systemowej”. Spodziewano się około 160 uczestników, którym konieczne było zabezpieczenie miejsc noclegowych na trzy, a może nawet więcej dni.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Nie donosiciel Stefan| Dodano: 19-08-2014 18:47
Od kiedy w Echu Turku powstała kolumna Echa Uniejowa to zaczęły się spory na naszym terenie . Redaktorzy nie wyobrażają sobie że nie może być spokoju . Żyjąc w Turku w politycznym szambie opluwaniem się nawzajem nie wyobraża sobie że można żyć inaczej . Jak kret delikatnie mówiąc wyszukuje badziewia wymyślone przez donosicieli jak za komuny. Jestem za by Echo Turku zajęło się tylko Turkiem .Won z Uniejowa Nie donosiciel Stefan
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »