03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Gmina Turek nie ma problemów?

Dodano dnia: 02-09-2014 11:20| Komentarzy: 0

To nie dowozy dzieci do szkoły okazały się najważniejszym, choć były jedynym, tematem nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Turek, zwołanej w ubiegłym tygodniu (czwartek, 28 sierpnia). W gminie Turek niczym w przysłowiu – im dalej w las, tym więcej drzew. Zwłaszcza w perspektywie samorządowych wyborów. 

Sesja z jednym punktem, czyli puszka Pandory

Sesja miała być krótka, w programie widniał jeden punkt o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej, wynikający z wprowadzenia do niej wydatków na dowozy dzieci do szkół, które rozpocząć się miały wszak od 1 września. Konieczności zatwierdzenia wydatków na dowozy przez radę gminy jest efektem przyjętej wcześniej uchwały pozwalającej wójtowi Karolowi Mikołajczykowi zaciągania zobowiązań finansowych bez zgody rady jedynie do wysokości 100 tys. zł. Tymczasem umowa z wykonawcą, wyłonionym w rozstrzygniętym pod koniec sierpnia przetargu, opiewa na wiele wyższą sumę.

W całej sytuacji nie mogło nie pojawić się pytanie, zadane przez przewodniczącego Edwarda Kończaka, dlaczego nie można było sprawy dowozów załatwić w lipcu i czy trzeba było zostawiać ją na ostatnią chwilę. -Trudno rozstrzygać przetarg na dowóz do szkół w maju czy czerwcu – tłumaczył wójt Karol Mikołajczyk. Sugerując jednocześnie, że nie byłoby sesji nadzwyczajnej, gdyby radni nie ograniczyli mu możliwości zawierania umów do tak niskiej kwoty, jaką jest 100 tys. zł. (Należy tu jednak zaznaczyć, że w większości gmin przetargi na dowóz dzieci do szkół rozstrzygnęły się już w lipcu). Z kolei opozycyjni radni nie pozostawali dłużni wójtowi, wyjaśniając, że sam sobie jest winien. Na cały rok szkolny gmina wyda na dowozy dzieci do szkół 245 tysięcy 870 złotych. I w zasadzie sesja winna się na tym skończyć, skoro wyjaśnienia skarbnik związane z wydatkami zaspokoiły ciekawość radnych.

Więcej w aktualnym numerze Echa


 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »