28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wzięli sprawy w swoje ręce

Dodano dnia: 07-10-2014 11:18| Komentarzy: 0

Mieszkańcy Rożniatowa i Lekaszyna we współpracy w władzami powiatowymi, ułożą w swoich wsiach chodniki. Kiedy przygotowywałem materiał na ten temat, byłem najwyraźniej śledzony. Zadzwoniła do mnie radna powiatowa Danuta Pecyna zarzucając mi, że szukam taniej sensacji. Zagroziła, że jeżeli artykuł się ukaże, to złożona zostanie kolejna skarga do dyrekcji wydawnictwa.

Mieszkańcy Rożniatowa i Lekaszyna poszli na współpracę z władzami powiatowymi. Zobowiązali się własnym sumptem wykonać chodniki w swoich wsiach. Powiat daje im materiał (kostkę i cement), a oni siłę roboczą. Dzielnymi ludźmi, którzy podjęli się trudu koordynowania tych wiejskich inicjatyw, są Zbigniew Kos - sołtys Lekaszyna i Wiesław Pawłowski - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożniatowie. W doprowadzeniu do realizacji tego przedsięwzięcia wspierał ich Jerzy Tybura - członek Zarządu Powiatu Poddębickiego.
W Lekaszynie do końca roku
W centrum Lekaszyna złożono kostkę i krawężniki. Cement jest na posesji sołtysa. Powiat da także zagęszczarkę koniczną przy takich robotach. Jak nam powiedział sołtys Kos, wystarczy ona na 430 metrów chodnika. Zapewnia, że jeżeli aura nie stanie na przeszkodzie, to mieszkańcy wsi jeszcze w tym roku będą nim spacerowali. Do prac włączą się mieszkańcy tej części wsi gdzie powstaje chodnik. Być może dołączą do nich też inni pragnący podwyższenia standardów mieszkania w swojej wsi. Pan Kos powiedział nam, że szuka fachowca, który poprowadziłby prace. Mieszkańcy mogą wykonywać roboty, ale musi być nad nimi nadzór. Wierzy, że znajdzie kogoś, kto podejmie się tego bezpłatnie. Mieszkańcy dostarczą też we własnym zakresie potrzebny piasek.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »