25 Maj 2020 imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Fakir, kobra i... zupa z koniczyny

Dodano dnia: 09-12-2014 09:37| Komentarzy: 0

Poniedziałkową (1 grudnia) sesją Rada Powiatu Tureckiego weszła w piątą kadencję swojego funkcjonowania. Wybrane w jej trakcie władze powiatu ze starostą Mariuszem Seńko na czele dysponują przygniatającą większością w radzie. Jednak dla wielu obserwatorów największym zaskoczeniem jest powołanie Ryszarda Bartosika na funkcję wicestarosty. Rodzi to zagadkę: - Czy tą szaleńczą decyzją Seńko i PSL strzelił sobie w kolano? A może w tym szaleństwie jest metoda, a Seńko jest na tyle utalentowanym fakirem, którego stać na melodię mogącą skutecznie zaklinać nawet bardzo niebezpieczną polityczną kobrę?

Koalicja w powiecie, czyli polityczna kupa siana
Wynik wyborów do Rady Powiatu wydawał się dość klarowny. Siedem mandatów dla PSL, po trzy dla PiS, SLD i TS, po dwa dla RiP i LPS oraz jeden dla PO. Łącznie 21. Oznacza to, że niezbędna do skutecznego sprawowania władzy jest posiadanie minimum 11 szabel. Zatem przy wspomnianej arytmetyce przez minione dwa tygodnie toczyły się gorączkowe negocjacje. Ich wynikiem jest koalicja, w skład której wchodzi 7 radnych z PSL, po 3 z PiS i z TS oraz dwójka radnych z RiP. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w inauguracyjnej sesji, na której miano dokonać wyboru władz powiatu nie mógł wziąć pełnoprawnego udziału Romuald Antosik. Bowiem złożenie przezeń ślubowania radnego automatycznie wygasiłoby jego burmistrzowski wybór. Kolejnym, który nie zjawił się na sesji był Jan Gruca (SLD). W efekcie w poniedziałek poza podziałem władzy pozostała jedynie czwórka radnych: Marian M. Marczewski, Dariusz Młynarczyk, Andrzej Wojtkowiak i Zdzisław Wojtkowiak.
O ile wybór Tadeusza Geblera na przewodniczącego rady był więcej niż spodziewany, to o umiarkowanej niespodziance można mówić w przypadku Marka Kubiaka i Andrzeja Sochackiego w roli wiceprzewodniczących. Za Tadeuszem Geblerem opowiedzieli się wszyscy, czyli 19 radnych biorących w głosowaniu. Marek Kubika otrzymał 17 głosów poparcia, a Andrzej Sochacki – 16.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »