03 Czerwiec 2020 imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Burmistrz Romuald Antosik podsumowuje pierwszy miesiąc urzędowania

Dodano dnia: 13-01-2015 13:06| Komentarzy: 5

O kalendarzu, polityce i gardłowych problemach miasta rozmawia Andrzej Jarek

Echo Turku: -Mija właśnie miesiąc od dnia, kiedy odjął Pan urząd burmistrza miasta. Z tej okazji byłoby trudno nie pokusić się o próbę podsumowania tych pierwszych trzydziestu dni nowego lokatora burmistrzowskiego gabinetu.
Romuald Antosik: -Kalendarzowo i owszem, upłynął równo miesiąc od objęcia przeze mnie obowiązków burmistrza miasta, co nastąpiło 10 grudnia ubiegłego roku. Jednak nie muszę przypominać, że był to okres, w którym aż gęsto było od różnego rodzaju świąt i dni wolnych. Tej uwagi proszę nie traktować jako rodzaj mojego usprawiedliwiania się. Ale fakty są takie, że cały zespół pracowników Urzędu Miasta i jednostek mu podległych był w całości do dyspozycji praktycznie dopiero od 7 stycznia. Niemniej dla mnie osobiście był to okres bardzo intensywnej pracy.
ET: -Społeczność Turku interesują zarówno efekty tej pracy, jak również planowane decyzje burmistrza miasta. Decyzje, których przesłankę będą stanowiły ustalenia z pierwszego miesiąca pańskiego burmistrzowania.
R.A.: -W Urzędzie Miejskim jesteśmy na etapie zmian organizacyjnych, których celem ma być po pierwsze – usprawnienie funkcjonowania Urzędu. Ale musi to być poprzedzone zmianą regulaminu UM. Nad czym prace są już w toku. Zleciłem również opracowanie tzw. raportu otwarcia. W tym miejscu Czytelnikom należy się pewne wyjaśnienie. Otóż moim pierwotnym zamiarem było zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie audytorskiej. Ale po rozpoznaniu okazało się, że koszty w tym przypadku przekraczałyby sumę 40 tys. złotych. Dlatego zdecydowałem zlecenie takiego audytu audytorowi wewnętrznemu w osobie Emilii Trzmielewskiej. Dodam też, że pani Trzmielewska doskonale zna moje oczekiwania wobec przygotowywanej przez nią analizy. Kolejną wreszcie przesłanką przyszłych zmian w Urzędzie są moje codzienne obserwacje funkcjonowania tej instytucji i jej pracowników. Podobnie przyglądam się pracy jednostek organizacyjnych miasta typu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury, biblioteka czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bo chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że w tych przypadkach żadne głębsze zmiany nie mogą być wprowadzane z dnia na dzień.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: AW| Dodano: 01-02-2015 05:03
Cieniutko i tobardzo.
 
Autor: polipowski| Dodano: 31-01-2015 13:28
Dwa miesiące ,a największa zmiana to zatrudnienie czwartego prawnika -koleżanki z LPS
 
Autor: KS| Dodano: 16-01-2015 22:07
Audyt ma dotyczyć informacji o stanie miasta na dzień zmiany burmistrza, czy jak Pan burmistrz stwierdził ma spełnić Pana oczekiwania, które w pana myślach odczytała osoba go wykonująca. Oczekiwania godne "Doświadczonego gospodarza"
 
Autor: mieszkanka| Dodano: 15-01-2015 16:33
pieszczoszek redaktora
 
Autor: Mieszkaniec| Dodano: 13-01-2015 13:28
Cieniutko.Cieniutko. Cieniutko.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »