25 Maj 2020 imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

W poczuciu edukacyjnego kaca

Dodano dnia: 20-01-2015 11:18| Komentarzy: 1

Już po raz siedemnasty dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy ogłosiły swój ranking szkół ponadgimnazjalnych. Z tym że w obecnej formie jest to dopiero jego piąta edycja. Tzn. w postaci, gdy oddzielnie zestawiane są licea i szkoły techniczne. Liceum Ogólnokształcące w Turku sklasyfikowane zostało na 498 pozycji, na łączną liczbę 2290 istniejących w kraju szkół licealnych. Natomiast w zestawieniach ogólnokrajowych techników nie zostały ujęte pozostałe dwie szkoły średnie z powiatu tureckiego, czyli ani Zespół Szkół Technicznych, ani też Zespół Szkół Rolniczych.

W siedemnastoletnich już dziejach rankingu Rzeczpospolitej i miesięcznika Perspektywy w tym roku ogłaszany jest w obecnej formule już po raz piąty. Oddzielnie zestawiane są w nim licea, a zupełnie odrębna lista tworzona jest dla szkół technicznych. Co wydaje się być ze wszech miar zasadne. W przypadku liceów kolejność ustalana jest na podstawie osiągnięć w olimpiadach przedmiotowych oraz wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, rozszerzonym i z przedmiotów wybranych. W przypadku techników dochodzą jeszcze wyniki z egzaminów zawodowych. Tyle jeśli idzie o najogólniejsze zasady metodologiczne tworzenia rankingu.
Sukces był, ale się zmył
Prezentując na niniejszych łamach kolejne edycje wielokrotnie odnotowywaliśmy zjawisko zdominowania pierwszej setki rankingowej przez licea z dużych ośrodków akademickich. Nie inaczej jest i w tegorocznym zestawieniu, w którym palców obu rąk wystarczy do policzenia liceów w pierwszej setce szkół z miast liczących mniej niż sto tysięcy mieszkańców. Na 2290 szkół licealnych w Polsce w rankingu publikowane jest 500 najwyżej sklasyfikowanych placówek. I fakt, że LO w Turku już od kilku edycji trafia do tej elitarnej „pięćsetki” może stanowić pewien powód do zadowolenia. Gorsza sprawa z tym, że w tegorocznym rankingu jest to dopiero miejsce 498, a więc najniższe od lat pięciu.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: POGRĄŻONY| Dodano: 24-01-2015 16:58
To dopiero prolog zmarnowanych szans. Przy takim kierowaniu i wizji ,,ludycznej wścieklicy" szkół niczego dojrzałego już nie doczekamy!!!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »