09 Lipiec 2020 imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wyniki poniżej oczekiwań

Dodano dnia: 23-06-2015 11:14| Komentarzy: 0

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasistów w powiecie tureckim pisało 851 uczniów z 31 szkół podstawowych. A że tym razem pisany był w odmiennej niż dotąd formule, toteż uzyskane wyniki trudno porównywać. Biorąc jednak pod uwagę zsumowaną średnią z języka polskiego i matematyki to tegoroczny wynik naszych szóstoklasistów – 64,26 proc. odstaje od średniej Wielkopolski – 65,02, nie mówiąc już o średniej krajowej, która wyniosła 67 proc. O sporą niespodziankę pokusili się szóstoklasiści z trzech szkół podstawowych z gminy Przykona, którzy ze średnim wynikiem na poziomie 68,62 proc. uzyskali najwyższą średnią w powiecie tureckim. 

W debiucie średnia dość przeciętna

Jeszcze nigdy szóstoklasiści nie napracowali się na swoim sprawdzianie, tak jak w tym roku. Jednoczęściowy dotąd sprawdzian z całościowej wiedzy na poziomie szkoły podstawowej został podzielony na egzamin z języka polskiego i z matematyki, co stanowiło część pierwszą sprawdzianu. Drugą zaś stanowił sprawdzian z języka obcego. W powiecie tureckim na 851 piszących aż 807 wybrało język angielski, a tylko 44 język niemiecki w jednej tylko Szkole Podstawowej nr 5 w Turku. 

W tej sytuacji trudno uciec od pytania – Jak porównywać tegoroczne wyniki sprawdzianu z wcześniejszymi? Idąc tropem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu również przyjęliśmy średni wynik z polskiego i z matematyki. Dla szóstoklasistów z naszego powiatu średnia tegoroczna wynosi 64,26 proc. Co jest wynikiem niższym niż średnia wojewódzka (65,02 proc.), nie mówiąc już o średniej krajowej – 67 proc. Uzyskana przez szóstoklasistów z powiatu tureckiego średnia lokuje nasz powiat na 10 pozycji wśród 31 powiatów ziemskich Wielkopolski. Wprawdzie przed rokiem była to 12 lokata, ale za to w roku 2013 średnia powiatu była trzecią w województwie. Słowem, tegoroczny wynik naszych szóstoklasistów jest dość przeciętny. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »