27 Maj 2020 imieniny: Amandy, Jana, Juliana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Inwestycja warta ponad 100 milionów

Dodano dnia: 27-10-2015 11:11| Komentarzy: 0

Ogłoszono konkurs na projekt nowego kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjnego. Najlepsza praca ma szansę na 25 tys. zł nagrody i realizację.

 

Na zlecenie inwestora, którym jest Meme Tech Sp. z o.o., konkursu urbanistyczno-architektoniczny dla Zespołu Uzdrowiskowego–Uniejów prowadzi łódzki oddział SARP. Zadaniem uczestników konkursu, będzie przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z określeniem programu funkcjonalnego pod budowę kompleksu budynków o przeznaczeniu uzdrowiskowym, hotelowym, gastronomicznym oraz sportowo-rekreacyjnym. Kompleks ma postać na powierzchni prawie sześciu hektarów na terenie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, w sąsiedztwie zbiornika retencyjnego. Inwestycja szacowana jest na ponad 100 mln złotych, według nadesłanych informacji  promocyjnych, może powstać tam około 120 dodatkowych miejsc pracy.

Prace konkursowe można składać do końca listopada tego roku, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia. Pula nagród wynosi 50.000 zł, w tym nagroda główna – 25.000 zł. „Wypracowana w konkursie koncepcja będzie inspiracją dla inwestora oraz gminy w dalszym procesie kształtowania przestrzeni Uniejowa” - czytamy w nadesłanym komunikacie. 

Meme Tech Sp. z o.o. powstała w 2012 roku, czyli w tym samym roku, w którym Uniejów zyskał status uzdrowiska. W Uniejowie firma planuje przygotować tereny inwestycyjne z przeznaczeniem na dom uzdrowiskowy wraz z usługami handlowymi i gastronomicznymi, dwa zespoły hotelowe z zapleczem rekreacyjnym, medical SPA & wellness, zespół budynków z apartamentami na wynajem dla kuracjuszy i pomieszczeniami pozwalającymi na prowadzenie tam np. domu seniora czy pensjonatu, a także towarzyszące temu tereny sportowe na potrzeby rehabilitacji.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »