25 Kwiecień 2019 imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 0

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Czy na pewno masturbacja zamiast leżakowania?
Dodano 22-03-2019 |
Komentarzy: 503

Atak pana Kaczyńskiego na Kartę LGBT świadczy o kompletnym jej niezrozumi...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1347 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Mieszkańcy Rogowa odpowiadają

Dodano dnia: 27-10-2015 11:23| Komentarzy: 0

Po lekturze artykułów zamieszczonych w „Echo Turku” nasuwają się wątpliwości, dotyczące informacji podanych w dwóch artykułach autorstwa redaktora Andrzeja R. Tyczyno, mówiących o infrastrukturze sportowej w gminie Przykona. Jako przedstawiciel lokalnej społeczności chciałbym położyć nacisk na informacje, dotyczące boisk w miejscowości Rogów, które to znacznie odbiegają od stanu faktycznego.

W pierwszym z wymienionych artykułów Pan Redaktor Tyczyno informuje, że w Rogowie znajduje się jedno boisko trawiaste, w drugim z artykułów natomiast pada już informacja o dwóch boiskach (do piłki nożnej oraz siatkówki). 

W Rogowie znajduje się teren, który może być przystosowany jako boisko do gry w piłkę nożną - jednakże nazywanie obecnie tego terenu „boiskiem trawiastym” uważam za jawne nadużycie. Mówiąc najogólniej w naszej miejscowości znajduje się nierówny plac, porośnięty chwastami i kępkami trawy, który trudno nazwać boiskiem, nie mówiąc o terenie trawiastym. Moje zdziwienie jest tym większe, że w jednym z artykułów zamieszczone są fotografie owego „boiska trawiastego”- wskazuje to na fakt, że Pan Redaktor mógł naocznie zapoznać się ze stanem tego obiektu. Nasuwa się pytanie, skąd informacje zawarte w artykule? Uważam, że bardziej obiektywna byłaby wypowiedź każdego z mieszkańców naszej wioski, którzy stan owego boiska mogą obserwować na co dzień. Źródłem informacji zamieszczonych w artykule nie są nasi mieszkańcy, skąd więc tego typu nieprawdziwe dane i pisane pod czyje dyktando? Pozostaje na razie tajemnicą wiadomą tylko Panu Tyczyno. Jeżeli - mówiąc dosłownie - dwa własnoręcznie wkopane przez mieszkańców w ziemię słupki pozwalają na nazywanie tego terenu boiskiem do piłki siatkowej, to wskazuje to ewidentnie na brak obiektywizmu Pana Redaktora. Podczas kolejnej wizyty w naszej miejscowości pan Tyczyno powinien przyjrzeć się dokładniej temu terenowi - szczerze wątpię, że uda mu się znaleźć miejsce zasługujące na miano boiska do piłki siatkowej. Nie chciałbym pozostać gołosłownym - proponuję więc Szanownemu Panu Redaktorowi porównanie stanu naszego boiska do „orlika” znajdującego się w Smulsku - myślę że wtedy Pan Tyczyno zrozumie subtelną różnicę pomiędzy porośniętym trawą, nierównym kartofliskiem, a „boiskiem trawiastym”, na którym dzieci mogą z przyjemnością i bez obaw o własne bezpieczeństwo grać w piłkę nożną albo siatkówkę.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

XX festiwal szkolny "Plama"
W dniu 20 marca w sali MDK odbył się XX Festiwal Szkolny PLAMA. Po raz pierwszy wystąpiły na Festiwalu szkoły z gminy Turek.
zobacz galerię »
 
Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »