28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czy to po prostu ignorancja władzy?

Dodano dnia: 10-11-2015 10:52| Komentarzy: 0

W czasach, gdy coraz częściej mówi się o przejrzystości i jawności życia publicznego, a na stronach Biuletynów Informacji Publicznej zamieszczane jest jak najwięcej informacji, gmina Uniejów robi krok w tył. Zaprzestano nawet publikowania uchwał Rady Miejskiej. Czy władza ma coś do ukrycia przed mieszkańcami? Czy prostu ich ignoruje, widząc, że i tak nie ma to żadnego przełożenia na wyborczy wynik? A hołdując zasadzie, im mniej wiedzą, tym mniej chcą, zapewnia sobie spokój?

 

W marcu tego roku zaprzestano publikacji uchwał Rady Miejskiej na uniejowskiej stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Niepublikowane są tam też zawiadomienia o sesjach z programem obrad, nie mówiąc już o protokółach z sesji. Większość gmin dbając o przejrzystość procedur oraz jawność informacji publikuje takie dokumenty. Przykład? - Łódź, gdzie informuje się mieszkańców nawet o posiedzeniach komisji rady i to z programem obrad.Gmina Uniejów uczyniła krok wstecz w tej materii. 

Nie udostępniają – bo nie muszą

O powód takiego działania, zapytaliśmy burmistrza Józefa Kaczmarka. W jego imieniu, odpisała natomiast urzędniczka. „W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące braku udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej od marca br. uchwał Rady Miejskiej w Uniejowie oraz informacji o sesji pragnę wyjaśnić, że nie ma obowiązku udostępniania ww. informacji w Biuletynie Informacji Publicznej. Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej lub centralnym repozytorium, jest udostępniana na wniosek. Ponadto informacja publiczna może być udostępniana także m.in. w drodze wyłożenia lub wywieszenia w miejscach ogólnie dostępnych. Uchwały Rady Miejskiej w Uniejowie, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej są udostępniane na wniosek. Co do informacji o sesji to jest ona m.in. zamieszczana na stronie internetowej Urzędu Miasta w Uniejowie, czy też jest wywieszana na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Miasta w Uniejowie oraz w inny zwyczajowo przyjęty sposób. Ponadto informacje o sesjach i podjętych uchwałach są publikowane w kwartalniku „Uniejowskie Strony” - pisze Agnieszka Nowak z Urzędu Miejskiego w Uniejowie.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »