31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Akademicki sukces anglisty z Turku

Dodano dnia: 11-04-2011 00:00| Komentarzy: 7

Mirosław Pawlak rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie

Szerokim echem odbił się w regionie wybór Mirosława Pawlaka na rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. I to nie tylko dlatego, że jest to największa i najpoważniejsza uczelnia w byłym województwie konińskim, ale również z uwagi na fakt, że rektor - elekt wywodzi się z Turku i ma dopiero lat 40

W szranki wyborcze stanęło dwóch kandydatów do funkcji rektora PWSZ w Koninie. To znaczy, pełniący dotąd ten urząd prof. Wojciech Poznaniak, któremu wyborczą rękawicę rzucił prof. Mirosław Pawlak, który na konińskiej uczelni od kilku lat dyrektoruje Instytutowi Neofilologii. Z tej dwójki kandydatów wyboru miało dokonać wyłonione wcześniej liczące 60 osób kolegium elektorskie. Za dotychczasowym rektorem opowiedziało się 21 elektorów, a na zwycięską kandydaturę Mirosława Pawlaka padło 39 głosów. Oznacza to, że 1 września bieżącego roku, to właśnie Mirosław Pawlak obejmie funkcję rektora konińskiej PWSZ. Fakt ten ma jeszcze jeden wymiar. Bowiem w osobie nowego rektora-elekta tak zaszczytnego urzędu akademickiego po raz pierwszy dostępuje mieszkaniec Turku. Bo Mirosław Pawlak nie tylko, że nie kryje ścisłych związków z naszym miastem, ale już w przeszłości swoimi sukcesami dawał nam powody do dumy. Jeszcze jako uczeń turkowskiego Liceum Ogólnokształcącego w latach 1989 i 1990 dwukrotnie zajmował drugie miejsce na szczeblu centralnym Olimpiady Języka Angielskiego. Po maturze w roku 1990 Mirosław Pawlak rozpoczął studia anglistyczne na UAM. Od roku 1993 (a więc jeszcze jako student), uczył tego języka w naszym LO. Ucząc turkowskich licealistów przez lat dziesięć kontynuował badania językoznawcze, co zaowocowało najpierw doktoratem, a później habilitacją, które to dysertacje obronił na poznańskiej uczelni. Od ośmiu lat został etatowym pracownikiem UAM w roli kierownika Zakładu Filologii Angielskiej w kaliskiej filii tej uczelni. W ostatnich kilku latach godził te obowiązki z jednoczesnym dyrektorowaniem Instytutowi Neofilologii w konińskiej PWSZ. Jego pozycja została doceniona w kręgach językoznawców poprzez wybór na sekretarza Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego. Przez dotychczasowe lata Mirosław Pawlak podkreślał swoje związki z naszym miastem, gdzie zresztą zamieszkuje na stałe wraz z małżonką Pauliną, nauczycielką rzecz jasna angielskiego w miejscowym LO. Jego ubiegłotygodniowy wybór na rektora PWSZ w Koninie oznacza, że po raz pierwszy w dziejach turkowianin będzie piastował tak wysoki urząd akademicki.

Aktualnie rektor - elekt jest profesorem nadzwyczajnym doktorem habilitowanym.

O zamierzeniach nowego rektora-elekta, z kim chce pracować, z jakimi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć - czytaj w wywiadze w aktualnym wydaniu gazetowym Echa Turku (ET15)

 

 

 

 

Komentarze

Autor: TURKEY| Dodano: 20-12-2014 14:42
wykończy siebie i innych
 
Autor: wychowanka| Dodano: 03-07-2012 10:09
Mirek tak trzymać! Pozdrawiam.
 
Autor: konin| Dodano: 24-04-2011 14:39
Ostry ten wasz Pawlak, jak brzytwa.
 
Autor: turkowianka| Dodano: 15-04-2011 08:28
to super wiadomość. cieszę się, kiedy turkowianie osiągają takie sukcesy. można panu pawlakowi tylko pogratulować.
 
Autor: k| Dodano: 12-04-2011 11:24
z doświadczenia wiem, że czasem ci wymagający pozostają w naszej pamięci najdłużej i żywimy do nich największy szacunek. ważne tylko, żeby byli sprawiedliwi
 
Autor: fb| Dodano: 12-04-2011 10:34
uczył mnie anglika w ogólniaku w turku. powiem tak ... lekko nie było, czasem tprzykładał się jako był koszmar ... ale przykładał się jak mało który nauczyciel !
 
Autor: studentka| Dodano: 11-04-2011 22:23
mamy nadzieje,że coś się teraz zmieni
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »