25 Maj 2020 imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Łańcuch został rzucony

Dodano dnia: 29-03-2016 11:16| Komentarzy: 2

Wielkanocna środa roku 2016 zapisze się w annałach naszego miasta wydarzeniem tak   bezprecedensowym jak rezygnacja Jana Pakuły z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. O ile w kontekście nowego układu sił w Radzie Miejskiej podpowiadało, że samo pozbawienie  Jana Pakuły funkcji przewodniczącego było jedynie kwestią czasu, to jego środowa decyzja o rezygnacji oznacza wymuszone przez okoliczności poddanie samorządowej partii szachów.

 

Zanim łańcuch został rzucony 

Na wstępie przypomnijmy, że sesja nadzwyczajna została zwołana w środę, 23 marca z inicjatywy radnych Towarzystwa Samorządowego i SLD. Formalnie decyzja ta zapadła w piątek, 18 marca. Ale wcześniej przewodniczący Jan Pakuła nie zwołał nadzwyczajnej sesji, o którą wnioskowało 12 radnych zawiązanej właśnie koalicji ZT/PiS/RiP. W załączony do wniosku programie sesji widniały projekty uchwał o odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. 

Po dokonaniu tyleż naciąganej, co mocno opóźnionej interpretacji zapisów Statutu Gminy Miejskiej Turek przewodniczący odmówił zwołania sesji. Z taką samą odmową spotkały się dwa wnioski o zwołanie sesji nadzwyczajnej z jakimi wystąpił burmistrz Romuald Antosik. Ale w obu tych przypadkach za całe uzasadnienie odmowy zwołania sesji posłużyło jedynie wielce enigmatyczne stwierdzenie o wadach prawnych, których przewodniczący Pakuła miał dopatrzyć się w burmistrzowskich wnioskach o zwołanie sesji. O jakie błędy chodzi mieliśmy dowiedzieć się dopiero na sesji jaka została zwołana na środę Wielkiego Tygodnia. Zwołaną, jak już na wstępie zostało powiedziane, z inicjatywy radnych TS i SLD. Co jest o tyle zagadkowe, że w programie obrad zawarte zostały projekty uchwał, które na wnioskowane przez siebie sesje przygotował wcześniej burmistrz Antosik.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: poduchowne| Dodano: 08-04-2016 15:39
Antosik sam doskonale sobie daje radę w utrudnianiu sobie życia i mieszkańcom. Nikt nie musi mu w tym pomagać
 
Autor: maseczka| Dodano: 30-03-2016 23:31
Koalicja oparta na przemożnej chęci utrudniania Antosikowi zycia nie miała szans na przetrwanie. Mistrzowie drugiego planu: Marczewski, Czapla, Pańczyk przegrzali atmosferę - idą w (nie)byt albo jak kto woli w (od)byt.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »