30 Maj 2020 imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Tu zaszła (dobra) zmiana?

Dodano dnia: 12-04-2016 09:42| Komentarzy: 1

Zwołana na środę, 6 kwietnia nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Turku zakończyła trwający od ponad miesiąca proces zmian w dotychczasowym układzie sił. Jeszcze na początku marca z rozkładu większościowej koalicji TS/SLD/RiP wyłonił nowy sojusz polityczny. Nową koalicję większościową zawiązali radni reprezentujący Ziemię Turkowską, PiS oraz trójka radnych, którzy niejako po drodze zerwali więzy organizacyjne z macierzystym RiP-em. W rezultacie Dariusz Jasak zastąpił Jana Pakułę na stanowisku przewodniczącego Rady, a Mariola Kadrzyńska-Siwek została wybrana wiceprzewodniczącą w miejsce Henryka Kacprzaka. Doszło również do zmian na stanowiskach przewodniczących pięciu komisji stałych na w sumie siedem jakie funkcjonują w Radzie Miejskiej. 

 

To było jedynie kwestią czasu 

Rezultaty nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Turku zwołanej na środę, 6 kwietnia trudno traktować w kategorii jakiegoś zaskoczenia. Za to trafniej skwitować je znanym porzekadłem – Co się odwlecze, to nie uciecze. Bowiem po rozpadzie większościowego układu koalicyjnego TS/SLD/RiP już na przełomie lutego i marca wyłoniła się nowa większość w Radzie Miejskiej.  

Ostateczna konsumpcja owoców tego nowego rozdania pozostawała jedynie kwestią czasu. Najpierw po niezbyt przekonujących próbach manewrowania poddał się Jan Pakuła, który z końcem sesji nadzwyczajnej 23 marca złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego. Kilka dni później w jego ślady poszedł  Henryk Kacprzak, który zrezygnował z fotela wiceprzewodniczącego. 

W tej sytuacji pozostał już tylko ostatni członek prezydium Rady, czyli Paweł Borowski (niezrzeszony) , który na środę, 6 kwietnia zwołał sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej. Zatem otwarta została kwestia zmian na kluczowych funkcjach w Radzie. Co znakomicie ułatwiła absencja w obradach Jana Pakuły i Henryka Kacprzaka. Bo tym samym  środę dotychczasowemu obozowi  do dyspozycji pozostało do głosowania  jedynie siedem „szabel”. Dalej w główną dość gładko weszła brutalna arytmetyka polityczna. I tak po przyjęciu wspomnianej już rezygnacji Jana Pakuły(SLD) na funkcję przewodniczącego wybrano Dariusza Jasaka (PiS). Podobna procedura zaszła w przypadku zastąpienia na funkcji wiceprzewodniczącego Henryka Kacprzaka (TS) przez Mariolę Kadrzyńską-Siwek (ZT). 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Mieszkaniec| Dodano: 12-04-2016 11:39
Kasa Misiu. Kasa.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »