21 Kwiecień 2019 imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 0

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Czy na pewno masturbacja zamiast leżakowania?
Dodano 22-03-2019 |
Komentarzy: 457

Atak pana Kaczyńskiego na Kartę LGBT świadczy o kompletnym jej niezrozumi...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1347 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Choć zarzucamy panu kłamstwo i manipulację, to jednak...

Dodano dnia: 12-04-2011 23:07| Komentarzy: 3

Nadzieja umiera ostatnia, a więc uszy do góry, panie burmistrzu!

Szanowny Panie Redaktorze, bardzo niechętnie podejmujemy polemikę z panem burmistrzem Czaplą. Znamy przecież nastroje turkowian, którzy w tych tak ciężkich czasach oczekują od włodarza miasta działań, zapewniających rozwój Turku i poprawię warunków życia lokalnej społeczności, a nie skupiają się na ciągłych bijatykach i bezsensownych oskarżeniach pod adresem coraz szerszej grupy osób.

Propaganda sukcesu burmistrza legła w gruzach

Trudno nam zrozumieć co chce takim zachowaniem osiągnąć burmistrz i do czego zmierza, wywołując kolejne napięcia i konflikty. Nie chcemy wpisywać się w ten scenariusz. Nie możemy jednak być obojętni, udawać, że nic się nie dzieje jeżeli burmistrz widząc bankructwo swojej polityki „pana i władcy” oraz wobec dramatycznej sytuacji finansów miasta sięga kilkanaście lat wstecz i manipulując faktami oczernia nas na łamach ostatniego numeru „Echa Turku”. Uderzenie w nas, to także deprecjonowanie osiągnięć radnych tamtej kadencji, którzy ponad podziałami, często ostro się spierając potrafili w większości spraw osiągnąć porozumienie. Panie burmistrzu, rzeczywistość skrzeczy i to pan, po prawie dziewięciu latach dyktatorskich wręcz rządów, za nią odpowiada. Legła w gruzach pańska propaganda sukcesu i wizja Turku jako miasta 40-tysięcznego.

Gdy został pan burmistrzem, Turek liczył ponad 32 tysiące ludności, dzisiaj to 29-tysięcy mieszkańców. Ludzie młodzi, wykształceni nie wracają do naszego miasta, nie widzą tutaj żadnych perspektyw. Nie wprowadził pan, ba nawet nie zaproponował, żadnych mechanizmów zachęcających tych ludzi do powrotu do Turku. No chyba, żeby za takie uznać sprzedaż funkcjonalnego budynku żłobka i nie wybudowanie ani jednego mieszkania komunalnego. W Turku w ostatnim okresie, pomimo wyjazdu wielu ludzi do pracy za granicą oraz do dużych miast, dramatycznie wzrasta bezrobocie, a pan od lat opowiada nam bajki o inwestorach w strefie. Pan głodny sukcesu, wpuszcza do strefy zakład utylizacji produktów ropopochodnych, który zatrudniać będzie „pięć osób na krzyż”. To i tak dobrze, że nie zakład utylizacji padłych zwierząt.

Nam się nawet nie śniło o milionach EURO, które teraz pan dzieli

W latach 1998-2002, gdy jeden z nas przez trzy lata był burmistrzem, a drugi przez kadencję przewodniczącym Rady Miasta, tylko mogliśmy pomarzyć, że będziemy członkami Unii Europejskiej a nasz kraj, w tym samorządy, zasilony zostanie miliardami EURO. My mieliśmy do dyspozycji tylko pieniądze naszych podatników i przed wydaniem każdą złotówkę oglądaliśmy dziesięć razy. Nie mieliśmy najmniejszych szans na to, aby wybudować halę widowiskowo-sportową, która miała kosztować 7 - 8 milionów złotych a wybudowana została za około 15. W Tuliszkowie przyzwoitą halę o zbliżonych parametrach wybudowano za 5 milionów złotych.

Gdy byliśmy u władzy, to dochody miasta w 2001 roku wyniosły 39 milionów 301 tys zł, a wydatki 38 milionów 589 tys złotych. Burmistrz Poturała, przekazując panu w 2002 roku kasę miejską, pozostawił w niej do pana dyspozycji ok. 6 milionów zł w „żywej gotówce”. Dzisiaj budżet miasta to około 110 milionów złotych (przy dochodach bieżących ok. 70 mln), a przewidywane zadłużenie na koniec tego roku może wynieść z odsetkami ok. 45 mln zł. Czyli znacznie więcej niż cały nasz budżet w 2001 r. To zadłużenie spłacać będą (jeżeli będzie z czego) jeszcze nasze prawnuki.

Zarzucamy panu kłamstwo i manipulacje!

Marian M. Marczewski i Jan Pakuła, radni miejscy Turku

Caly list w aktualnym wydaniu Echa Turku - od wtorku już do kupienia

 

Komentarze

Autor: Nobilitant| Dodano: 28-06-2011 15:12
Marczewski nasz przecudny włodarzu. Byłeś burmistrzem i posłem i za przeproszeniem czytelników gówno zrobiłeś. Na dodatek oszpeciłeś rynek tym sorealistycznym bajorkiem. Byłeś najgorszym burmistrzem Turku w dotychczasowej historii III RP, a teraz czepiasz się Zdzicha. Czep się swojej starej, a nie ludzi którym do pięt nie dorastasz.
 
Autor: BRAVO| Dodano: 07-05-2011 23:58
Panowie bardzo dużo zrobiliście przez ponad 40 lat PRL u jedno osiedle i drogę do Konina, która po dwóch latach została już remontowana- brawo Panowie Radni.
 
Autor: killer| Dodano: 17-04-2011 11:18
ale marczewski pojechał - pan burmistrz chyba zapomniał co robił, kim i gdzie był za młodu
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

XX festiwal szkolny "Plama"
W dniu 20 marca w sali MDK odbył się XX Festiwal Szkolny PLAMA. Po raz pierwszy wystąpiły na Festiwalu szkoły z gminy Turek.
zobacz galerię »
 
Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »