31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

PGKiM, firma bez której trudno żyć w mieście

Dodano dnia: 24-05-2016 10:21| Komentarzy: 0

Niewątpliwe stanowią o jakości życia w mieście, a więc są bardzo ważną miastotwórczą instytucją, bez której w obecnym czasie żadne większe zbiorowisko ludzkie nie byłoby w stanie funkcjonować. Mowa o Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku, które w tym roku świętuje 60 lat działalności na rynku.

 

O znaczeniu jakie dla turkowian, i nie tylko, mają pracownicy komunalki, w bardzo prosty i sugestywny sposób wyjaśnia przykład podany przez przewodniczącą Rady Nadzorczej, Annę Szczepocką: -Moja ciocię, która pracowała u Hermana, z uznaniem mówiła, że to porządna, solidna firma. Minęło kilkadziesiąt lat, wiele się zmieniło, władze, a nawet ustrój w naszym kraju, a ta firma nadal funkcjonuje i ma się dobrze. Śmiało mogę powiedzieć, że to dobre, solidne przedsiębiorstwo, z dużym doświadczeniem i wyzwaniami przed sobą – mówiła podkreślała podczas uroczystości 60-lecia oraz Dnia Pracownika Komunalnego. 

Długa droga komunalka miejskiej komunalki

Oba święta obchodzono w piątek, 20 maja. Jak mówił prezes spółki Mirosław Wypiór, każdy jubileusz jest okazją do oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. -Myślę, że te lata były efektywnie wykorzystane. PGKiM jest jednym z niewielu przedsiębiorstw w kraju skupiających w swojej strukturze całe spektrum usług komunalnych. Prezes przypomniał, że przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1956 roku, a 35 lat później przejmując zakład energetyki cieplnej, wchodzący w skład Energogazu w Koninie oraz przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji. 1 stycznia 1999 roku przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę, której właścicielem posiadającym 100 procent udziałów jest Gmina Miejska Turek, czyli inaczej mówiąc miasto. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »