04 Czerwiec 2020 imieniny: Christy, Helgi, Karola
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Cienie i blaski powiatowej edukacji

Dodano dnia: 12-07-2016 14:59| Komentarzy: 0

W powiecie tureckim do tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło 679 absolwentów, z których zdało 562. Co oznacza, że poziom tzw. zdawalności w powiecie wyniósł 82,77 proc. i jest nieco wyższy zarówno w stosunku do wskaźnika krajowego – 79,5 proc., jak i wojewódzkiego – 78 proc. Jednak niepokoić może względnie niska średnia wyników egzaminu maturalnego z języka polskiego, z którą powiat turecki lokuje się dopiero na 24 pozycji wśród 31 powiatów ziemskich Wielkopolski.

 

Matura w powiecie nad kreską

W trzech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego do tegorocznej matury przystąpiło 679 absolwentów. Z tym wyzwaniem nie poradziło sobie 117 maturzystów. Zatem powiatowa zdawalność matury wynosi 82,77 proc. 

W Liceum Ogólnokształcącym spośród 336 zdających maturę oblało 14 osób, co oznacza wskaźnik zdawalności na poziomie 95,8 proc. Dodajmy, że z tej grupy tylko trzy osoby nie zdało matury więcej niż z jednego przedmiotu, a pozostałej jedenastce jeszcze w sierpniu przysługuje możliwość poprawki. Uzyskany przez LO w Turku wskaźnik 95,8 proc. na tle szkół licealnych w kraju (85,2 proc.) i w województwie (84 proc.) jest więcej niż przyzwoity. 

W Zespole Szkół Technicznych do matury przystąpiło 226 osób, a 55 z nich z egzaminem sobie nie poradziło. To oznacza zdawalność na poziomie 76 proc. Dodajmy, że z grupy 55 maturzystów bez powodzenia szanse na poprawkę ma 47 osób. 

Spośród 117 zdających maturę w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach egzaminu dojrzałości nie zdało 48 abiturientów. Tym samym zdawalność w szkole była na poziomie 58,97 proc. Wprawdzie 42 z nich ma możliwość poprawki, ale i tak nadal nie jest to budujący wynik. A już o kompletnej porażce edukacyjnej można mówić w przypadku idei tzw. klas mundurowych w ZSR. Bo na 44 uczniów przystępujących do matury z samej tylko matematyki nie zdało 45,45 proc.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »