03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wieczór cudów i miłości

Dodano dnia: 21-03-2017 11:53| Komentarzy: 1

Już kolejny raz zorganizowano imprezę dla Juliana Komajdy. W sobotnim (18 marca) koncercie charytatywnym dla 2,5-latka zagrały zespoły z Uniejowa, Turku, Łodzi i Wrocławia. Pieniądze zbierano do puszek oraz licytacji. Kolejny raz przyjaciele i znajomi rodziny pokazali, że mogą na nich liczyć.

 

Na pomysł, by zorganizować koncert wpadło kilku znajomych Komajdów, wcześniej odbyły się już zbiórka krwi i bieg, podczas których zbierano pieniądze dla Julka. Inicjatywę koncertu natychmiast poparli pozostali mieszkańcy Uniejowa. Czasu mieli niewiele, bo zaledwie trzy tygodnie. Udało się dzięki zaangażowaniu i wsparciu aż tak dużej grupy osób i niemożliwe stało się możliwe. Wydarzenie pod nazwą „Gramy dla Julka” odbyło się w uniejowskim Browarze Wiatr.

Przypomnijmy, że u Julka Komajdy 19 stycznia tego roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór o nazwie neuroblastoma, w najwyższym czwartym stadium rozwoju, z przerzutami do szpiku oraz kości. Julian od dnia diagnozy przebywa w Ośrodku Pediatrycznym Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lodzi. Kiedy w Uniejowie rozpoczynał się koncert, Julian był w trakcie szóstego cyklu chemioterapii. Przynosi ona na szczęście oczekiwane efekty. Przed tygodniem okazało się, że szpik kostny uwolnił się od komórek nowotworowych. Niestety nie skróci to ponad rocznego czasu leczenia. Po zakończeniu terapii wstępnej, która będzie trwała około 80 dni, Julek przewieziony zostanie do kliniki we Wrocławiu, gdzie dalej będzie leczony.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: u| Dodano: 22-03-2017 17:32
Rzetelność artykułu pozostawia wiele do życzenia. Zarówno inicjatywa, jak i cała organizacja koncertu to zasługa 4 osób. Wprawdzie pomogli im nieliczni, jednak stwierdzenie, że "pozostali mieszkańcy Uniejowa" jest dalece odbiegające od prawdy. A to, że ta czwórka unika rozgłosu nie uprawnia do przypisywania zasług "pozostałym mieszkańcom Uniejowa". Poza tym w artykule, jest jeszcze kilka innych nieścisłości, jak lista darczyńców, bądź ceny, za które wylicytowano przedmioty. Następnym razem prosimy o autoryzowane, rzetelne informacje.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »