27 Maj 2020 imieniny: Amandy, Jana, Juliana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Jaka podłoga na sali w Słodkowie

Dodano dnia: 26-04-2011 00:00| Komentarzy: 0

W myśl decyzji zapadłych na wtorkowej (19 kwietnia) sesji Rady Gminy Turek jeszcze w tym roku na terenie tej gminy powstaną dwa obiekty sportowe w ramach programu „Orlik 2012” - w Słodkowie i w Cisewie. Do rozstrzygnięcia pozostaje natomiast sprawa wyboru rodzaju podłogi w budowanej przy słodkowskim gimnazjum sali sportowej.

Wydaje się, że miesiąc jaki upłynął od poprzedniej sesji Rady Gminy Turek w znacznej mierze ostudził gorące emocje tamtejszych polityków. I dzięki temu w miniony wtorek samorządowcy mogli zająć się bardziej merytorycznymi kwestiami. Naturalnie w sensie ilościowym najwięcej było głosów w sprawach stanu dróg. I tak radny Jan Karbowy zgłaszał pilna potrzebę robót przy przepuście na drodze Dziadowice Kalinowa. -Nic w tej sprawie się nie robi – zauważał radny.

Z kolei radna Halina Kowalska, zwróciła uwagę na dramatyczną sytuację na drodze w Turkowicach. -Po niedawnych pracach na tym odcinku nie ma pół asfaltu i w efekcie ta droga praktycznie jest jednokierunkowa – alarmowała radna Kowalska.

Z kolei problem gwarancji na drogę w Dzierżąznej podniósł przewodniczący Karol Mac. Z wyjaśnień wójta Karola Mikołajczyka można wnioskować, że w tej sprawie trzeba będzie pisać na przysłowiowy Berdyczów, bowiem firma wykonująca tę już rozpadającą się inwestycję jest właśnie w stanie upadłości. Przewodniczący Mac zapytał też o sprawę z całkiem innej beczki niż stan dróg. Czyli o decyzję rozbudowy przez miasto schroniska dla zwierząt. Okazuje się, że zgłoszony przez władze miasta zamiar rozbudowy tego obiektu wywołał spore opory wśród okolicznych mieszkańców już z terenu gminy. Odbyło się nawet spotkanie wójta Mikołajczyka z tymi mieszkańcami i ich opór przeciwko rozbudowie schroniska okazał się tak silny, że przeważył sprawy. -Nasz odpowiedź na wniosek o pozwolenie na budowę będzie negatywna. Po prostu nie wydamy takowego pozwolenia – oznajmił na sesji wójt Mikołajczyk, ucinając dalsze spekulacje w tej sprawie. Przy okazji zaznaczył jednak, że gmina i tak nie ucieknie od wielce kosztownej sprawy bezdomnych psów.

Innym problemem, z którym władzom gminnym przyjdzie się zmierzyć w najbliższych dniach jest sprawa wyboru podłogi dla powstającej właśnie sali sportowej w Słodkowie.

Całość relacji w numerze 17 Echa Turku - już w sklepach

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »