25 Maj 2020 imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Rywalizacja w serdecznej atmosferze

Dodano dnia: 04-07-2017 11:37| Komentarzy: 1

W dworskim parku przy Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie odbyła się VIII Otwarta Powiatowa Spartakiada dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Większość konkurencji miała charakter rekreacyjny, toteż bawiono się wyśmienicie. W imprezie udział wzięły zespoły z zaprzyjaźnionych placówek kilku powiatów województwa łódzkiego oraz Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie - powiat turecki.

 

Pod patronatem Ryszarda Ryttera - starosty poddębickiego, odbyła się już po raz ósmy w gościnnym Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie, Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Jej otwarcia dokonał Maciej Grubski - kierownik PŚDS. Instruktor Michał Krzemiński omówił poszczególne konkurencje i wskazał gdzie się będą odbywały, po czym przystąpiono do rywalizacji.

W zmaganiach sportowo-rekreacyjnych wzięło udział siedem placówek: DPS Skęczniew, WTZ Łęczyca, DPS Karsznice, PŚDS Pęczniew, WTZ Poddębice, ŚDS Łask i PŚDS Czepów. -Oprócz rywalizacji sportowej równie ważnymi elementami spartakiady są integracja, wymiana doświadczeń opiekunów i trenerów oraz serdeczna atmosfera wśród rywalizujących zawodników - mówi kierownik Grubski.

Gospodarze po niedawnym sukcesie w Wojewódzkiej Olimpiadzie, gdzie zdobyli puchar marszałka dla najlepszej drużyny uchodzili za faworytów. Z drugiej strony goście z zaprzyjaźnionych placówek nie przyjechali po to by się poddać, ale by zwyciężać. Szczególnie dobrze wypadła debiutująca w spartakiadzie ekipa Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie w gminie Dobra. Największą gwiazdą był Damian Berczyński - olimpijczyk z Aten. W Czepowie zwyciężył w najdłuższym biegu i na torze przeszkód.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Piotr| Dodano: 18-07-2017 10:37
Z serdecznością przyjęliśmy placówki zaprzyjaźnione z PŚDS Czepów w konkurencjach zespołowych a także indywidualnych spisali się dzielnie i odważnie przystępując do zmagań sportowych i rekreacyjnych.Dziękujemy wam-W każdym z was drzemie duch waleczności i rywalizacji sportowej na koniec dodam - walczycie dzielnie zmagając się ze swoimi słabościami - a pokonując je odnosicie sukces który jest waszym udziałem w zmaganiach nie tylko sportowych ale także i życiowych '' BĄDŹCIE Z SIEBIE DUMNI WALCZCIE DZIELNIE NIECH DUCH RYWALIZACJI SPORTOWYCH ZMAGAŃ BĘDZIE Z WAMI
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »