28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Na progu powiatowej rewolucji w oświacie

Dodano dnia: 28-11-2017 11:24| Komentarzy: 4

W etap realizacyjny zaczyna wkraczać próba dokonania w szkołach powiatu tureckiego swoistej rewolucji oświatowej. Rewolucja ta zakłada nauczanie drugiego języka obcego i położenie większego nacisku na edukację w obszarach matematyki i przedmiotów przyrodniczych. 

 

Starosta Mariusz Seńko wreszcie zaczyna odkrywać karty w rozgrywce o stawkę w postaci zreformowania nauczania w powiatowym systemie oświatowym. Ta cicha rewolucja programowa ma zajść w kilku obszarach. Pomysłem najgłośniejszym i najbardziej znanym jest projekt wprowadzenia nauczania języka niemieckiego jako drugiego języka obcego już na etapie nauczania początkowego w szkołach podstawowych. Etapem wstępnym ma być zdiagnozowanie sześciolatków odnośnie ich predyspozycji do skutecznego uczenia się drugiego języka obcego już na etapie wczesnoszkolnym. Na podstawie takiej diagnozy planowany jest nabór do klas z nauczaniem dwóch języków obcych. W kolejnym etapie nauczania uczniowie z klas 4-6 zaczynają korzystać z poszerzonego programu nauczania programowania i techniki. W ramach tego etapu uczniowie klas 4-6 korzystają z laboratoriów Zespołu Szkół Technicznych w Turku. A ich przewodnikami są również ich starsi koledzy z ZST, w myśl hasła – „Młodzież uczy dzieci”. Już na tym etapie realizacji projektu do nauczania przedmiotów technicznych i przyrodniczych zaczyna być wykorzystywana znajomość języków obcych.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: MashaBor| Dodano: 13-12-2017 22:16
Ten komunikat jest zamieszczony tutaj przy użyciu XRumer + XEvil 4.0 XEvil 4.0 to rewolucyjna aplikacja, która może ominąć niemal każdą ochronę przed botnetami. Uznawanie przez firmę Captcha Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com i ponad 8,4 milionów innych typów! Czytasz to - to znaczy, że działa! ;) Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej XEvil.Net, jest bezpłatna wersja demonstracyjna.
 
Autor: Igorfic| Dodano: 02-12-2017 09:23
Непогода сырость под ногами Если вы хотите чистоты на предприятие используйте мешки для мусора, дешовые надежные мешки для мусора смотрите тут ===>
 
Autor: IgorAgeta| Dodano: 01-12-2017 20:50
Непогода снег на туфлях Заходите в детский сад одеваете бахилы и все чисто, по доступной цене надежные бахилы смотрите тут ===>
 
Autor: Igorfic| Dodano: 01-12-2017 17:57
Осень сырость под ногами Заходите на предприятие одеваете бахилы и все чисто, по доступной цене крепкие бахилы смотрите тут ===>
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »