28 Maj 2020 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Konferencja „Pod Sławojem”

Dodano dnia: 04-05-2011 15:57| Komentarzy: 6

Bartosik odowłuje starostę Młynarczyka

Na konferencji prasowej zwołanej w środę, (4 maja) przed pomnikiem Felicjana Sławoja Składkowskiego Ryszard Bartosik zaapelował do powiatowych radnych koalicyjnych o odwołanie z funkcji starosty Dariusza Młynarczyka. Gospodarz briefingu „Pod Sławojem” swój apel poparł zgłaszanymi już wcześniej argumentami. A mianowicie, wypłaceniem przez starostę byłemu dyrektorowi szpitala Krzysztofowi Bestwinie 80 tys. złotych w ramach odprawy oraz powołaniem Sławomira Kosobudzkiego na dyrektora ZSR w Kaczkach jedynie na półtora roku, a nie na pięć lat, na które wedle Bartosika powinien on zostać powołany.

Niby to spłonęła siedziba powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, ale wszystko zdaje się wskazywać, że to jednak Dariusza Młynarczyka zaczyna coraz bardziej parzyć zajmowany przezeń fotel starosty. Można wręcz zauważyć, że stołek pod Młynarczykiem pali się już w najlepsze. Nic zatem dziwnego, że do tego politycznego pożaru kilka drzazg postanowił od siebie dorzucić Ryszard Bartosik. W tym celu zwołał właśnie konferencję prasową, a z braku bardziej formalnej siedziby turkowskich struktur PiS, dziennikarze zostali zaproszeni pod pomnik Felicjana Sławoja Składkowskiego. Gospodarz konferencji tłumacząc się przedstawicielom mediów z zaproszenia ich przed siedzibę starostwa podkreślił, że właśnie w takiej scenerii chciałby zaprotestować przeciwko skandalicznym rzeczom, które dzieją się w tym budynku za sprawą starosty Dariusza Młynarczyka.

I zaraz też przywołał dwa przykłady. Zdaniem Ryszarda Bartosika, pierwszym skandalem jest wypłacenie Krzysztofowi Bestwienie 80 tys. zł odprawy. -Nie możemy pozwolić na to w sytuacji, gdy szpital powiatowy ponosi straty – zauważał były starosta. Należy odnotować, że nad tzw. sprawą Bestwiny Bartosik rozwodził się szczególnie wnikliwie. Jednak gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że równie krytycznie ocenił powołanie Sławomira Kosobudzkiego na dyrektora szkoły w Kaczkach jedynie na półtora roku, a nie na pełną, pięcioletnią kadencję, jak zdaniem Bartosika, stanowią zapisy prawa. Na zasadzie przysłowiowej wisienki na antyMłynarcyzk0owym torcie dorzucono jeszcze sprawę konkursu na dyrektora Gabinetu Starosty. -Wyczerpał się już limit błędów, stąd Dariusz Młynarczyk nie powinien dalej pełnić funkcji starosty – swoje wywody konkludował Ryszard Bartosik. Apelując przy okazji do radnych koalicji rządzącej powiatem o odwołanie urzędującego starosty. -Sami wniosku o odwołanie nie składamy dając koalicji tydzień do dwóch na podjecie stosownych działań – odpowiadał Bartosik zapytany przez dziennikarzy o złożenie przez radnych PiS formalnego wniosku o odwołanie Młynarczyka z funkcji. Wyrażając przy tym przekonanie, że sytuacja w powiecie osiągnęła już punkt kulminacyjny.

Starosta Dariusz Młynarczyka poproszony o odniesienie się do zarzutów formułowanych pod jego adresem przez Ryszarda Bartosika najpierw podkreślił, że z chwilą uznania o zbyt wysokiej kwocie gratyfikacji dla Bestwiny natychmiast zwrócił się doń ze stosownym pismem o zwrot nadpłaconej kwoty.

Z drugiej jednak strony powołując się na znane mu orzeczenia sądowe Młynarczyk zauważył, że jego zdaniem jest prawnie dopuszczalne wypłacanie tego typu wielokrotności płac odchodzącym kierownikom placówek. Powyższa linia obrony zaprezentowana w tej kwestii przez starostę Młynarczyka jawi się jako niezbyt przekonująca, a co gorsza, sprawiać może wrażenie „ogólnej teorii chaosu”. Z kolei sprawie Kosobudzkiego starosta nadal obstaje przy trafności swojej decyzji i jej prawnej dopuszczalności.

 

Komentarze

Autor: as| Dodano: 09-05-2011 22:36
nie zapominajcie o Mikołajczyku jest tyle samo wart...
 
Autor: Do Bartosika| Dodano: 04-05-2011 21:47
Człowieku, nie masz prawa wytykać nic Młynarczykowi, jak masz być wicedyrektorem w PKS z nominacji Czapli. Jesteś tyle samo wart co Kawka, a Czapla tyle co Młynarczyk.
 
Autor: ?| Dodano: 04-05-2011 21:35
zaraz zaraz, do konkursu stanąć może każdy. To komosja konkursowa wybiera najleszego. Czyż nie tak wybrano znowu dyrektorem Pana Kawkę w Szpitalu ??? I co wszystko jest ok ?
Autor: ??| Dodano: 04-05-2011 21:43
ciekawe czy tak samo myslą pracownicy PKSu?
 
Autor: k| Dodano: 04-05-2011 17:18
Bartosik to niech sobie sam da tydzień czasu na wycofanie się z konkursu. To jest dopiero skandal.Nagle wyskoczyl jak Filip z konopii,żeby przykryć to wydarzenie
 
Autor: gwidon| Dodano: 04-05-2011 17:14
Szkoda, że pan Bartosik nie protestuyje przeciwko swojemu udziałowi w konkursie na wiceprezesa PKSu.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »