17 Wrzesień 2019 imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

Pobożność rozumu nie zastąpi, czyli
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 24

Nie wybijać innym zębów, by nie jedli mięsa w Wielki Post<...

czytaj więcej »
 
My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 127

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1379 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Jest woda geotermalna!

Dodano dnia: 03-07-2019 11:32| Komentarzy: 1

26 czerwca 2019 r. urządzenia wiertnicze po osiągnięciu głębokości 2169 metrów dotarły do złóż wód geotermalnych. Tak więc po prawie czterech miesiącach od rozpoczęcia w Turku robót wiertniczych przez firmę G-Drilling SA z Warszawy, potwierdziły się założenia geologów o zasobach wód geotermalnych pod naszym miastem. Wstępne informacje o parametrach złoża napawają optymizmem, a wraz z tym rośnie szansa na to, że może jednak Turek jeszcze raz wykupił wygrany los na dziejowej loterii. I po wyeksploatowaniu złóż węgla brunatnego dostajemy szansę na stanie się zagłębiem wód geotermalnych?

Komunikat jaki 26 czerwca przekazała firma G-Drilling SA do turkowskiego magistratu jego adresatów musiał przyprawić o szybsze bicie serca. Bowiem wynikało z niego, że na głębokości 2169 metrów urządzenia wiertnicze dotarły do zasobów wód geotermalnych. -Potwierdzamy, że firma wykonująca odwiert poszukiwawczo-rozpoznawczy dotarła do zasobów wód geotermalnych. Więcej informacji na temat parametrów naszego złoża będzie wiadomo jeszcze w pierwszej połowie lipca, ale wstępne sygnały niosą nutkę optymizmu – z dużą ostrożnością burmistrz Romuald Antosik potwierdza wiadomości o zlokalizowaniu wód geotermalnych pod Turkiem. Zastrzegając zaraz, że na temat przyszłości złoża wód geotermalnych będzie można powiedzieć coś konkretnego dopiero po wynikach badań hydrogeologicznych, na podstawie których zostanie przygotowana dokumentacja wynikowa. Na ten moment można jednak powiedzieć, że potwierdziły się prognozy geologiczne, zakładające, że na głębokości 2,2 km (plus minus 10 proc.) pod Turkiem występują wody geotermalne.  [ciąg dalszy w ET 26 ]

 

Komentarze

Autor: Zet| Dodano: 21-07-2019 22:26
Statystycznie to trudno uwierzyć, żeby taka dziura miała swoje Eldorado dwa razy w historii i to jeszcze w tak nieodległych czasach. Tak czy inaczej, myślę, że tak jak w ostatnich kilkunastu latach zmarnowano szansę z poprzedniego daru od losu, czyli węgla, tak i zmarnowana zostanie następna, choćby największe na świecie złoża diamentów tu odkryto. Przy takim złodziejstwie, nepotyzmie, korupcji, niegospodarności i bezprawiu jak w Turku , nic nie pomoże. Wzbogaci się tylko paru złodziei i pewnie już teraz wiedzą, że to będą oni - reszcie zostaną tylko wyższe ceny wszystkiego i wypatrywanie szansy na ucieczkę z tej okolicy, a jak się nie uda, to czeka ich niewolnictwo jeszcze większe niż teraz.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »