03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Masz pomysł na działanie w regionie? Wciel go w życie.

Dodano dnia: 03-10-2011 19:55| Komentarzy: 1

Od 10 października do 8 listopada tego roku w Lokalnej Grupie Działania Turkowska Unia Rozwoju- TUR rusza nabór na tzw. ''Małe projekty''. Projekt startuje po raz drugi. W zeszłym roku udało się uzyskać pomoc dla wszystkich 18 planowanych projektów. Również w tym roku stowarzyszenie przewiduje podobną ilość chętnych ze swoimi pomysłami. Aby wystąpić o dofinansowanie wystarczy wypełnić niezbędne dokumenty i złożyć je w siedzibie stowarzyszenia, przy ulicy Kolskiej Szosie 3. Dofinansowanie będzie przyznawane na przedsięwzięcia, które poza spełnieniem ogólnych warunków obowiązujących w tych działaniach, będą zgodne z kryteriami zapisanymi w "Lokalnej strategii rozwoju" (LSR) opracowanej przez LGD. Tylko takie wnioski mogą być wybrane do finansowania i przesłane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w celu oceny formalnej.

Co to są właściwie małe projekty ?

Małe projekty to jedna z form wsparcia programu Leader. Ich wyróżnikiem jest fakt, że koszt całego projektu może wynosić już min. 4500 zł, a uzyskane dofinansowanie max. 25.000. Może być on realizowany przez Stowarzyszenia, Fundacje a nawet przez prywatne osoby. Co więcej może on również przynosić dochód.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Osobami, które mogą składać wnioski są: - pełnoletni obywatele państwa członkowskiego UE, mający miejsce zamieszkania na obszarze objętym LSR, lub wykonujący działalność gospodarczą na tym obszarze.

- osoby prawne albo jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawy przyznają zdolność prawną, posiadające siedzibę na obszarze objętym LSR lub prowadzące działalność na obszarze objętym LSR, utworzone na podstawie przepisów ustaw, w tym fundacje albo stowarzyszenia, które posiadają siedzibę na obszarze objętym LSR lub prowadzą działalność na tym obszarze.

Jaki jest zakres pomocy? Czyli na co można uzyskać dofinansowanie?

Zakres jest dość szeroki a jego szczegóły znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 lipca 2008 r. (z późn. zmianami). Są to między innymi: organizacja szkoleń i innych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i warsztatowym, organizacja imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych, promocja lokalnej twórczości kulturalnej z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa, w tym kulturowego, historycznego lub przyrodniczego, kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów, języka regionalnego i gwary oraz tradycyjnych zawodów i rzemiosła, inicjowanie powstawania, przetwarzania lub wprowadzania na rynek produktów i usług opartych na lokalnych zasobach, tradycyjnych sektorach gospodarki lub lokalnym dziedzictwie, w tym kulturowym, historycznym lub przyrodniczym, albo podnoszenie jakości takich produktów, rozwijanie turystyki lub rekreacji oraz zachowanie cennego lokalnego dziedzictwa krajobrazowego i przyrodniczego oraz kulturowego i historycznego, renowacja istotnych dla lokalnych społeczności obiektów.

Poziom dofinansowania – jakie środki można uzyskać?

Wysokość pomocy nie może przekroczyć 70% kosztów kwalifikowanych i nie więcej niż 25.000 zł na jeden Mały Projekt. Poziom dofinansowania nie może przekroczyć w całym okresie programowania (w latach 2007-2013) kwoty 100 000 zł, co oznacza że w tych latach można złożyć np. 4 projekty z dofinansowaniem po 25.000 zł. Jednakże, aby zapewnić jak największej ilości podmiotów możliwość uzyskania dofinansowania Lokalna Grupa Działąnia - TUR preferuje wnioski do wysokości do 14.000 zł i te właśnie otrzymają dodatkową punktację. Pieniądze są zwracane na konto wnioskodawcy po zrealizowaniu przez niego projektu, bądź etapu projektu (można go realizować w dwóch etapach). Projekt może trwać do dwóch lat od momentu podpisania umowy z urzędem marszałkowskim.

Wnioski można składać za pośrednictwem Turkowskiej Unii Rozwoju - TUR. W stowarzyszeniu oferowana będzie pomoc przy ich wypełnianiu. Ważne, by były to projekty ciekawe i angażujące lokalną społeczność z obszarów wiejskich. 14 października o godzinie 9 w siedzibie Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. przy ulicy Kolska Szosa 3 (nad redakcją), odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu wypełniania wniosków w ramach Małych Projektów. Najlepiej wcześniej skontaktować się z biurem stowarzyszenia pod tel. 63 289 36 57.

 

Komentarze

Autor: Edek| Dodano: 06-10-2011 15:34
Te małe projekty to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ktoś zarabia na nic nie dających nikomu szkoleniach organizując je. Między innymi TUR. Przeszedłem już kilka szkoleń i prawdę powiedziawszy o kant h... to potłuc. Cżesto ci, którzy szkolą mają mniejszą wiedzę od słuchaczy.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »