26 Maj 2020 imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Przyczyny i skutki pewnego przetargu

Dodano dnia: 20-12-2011 00:00| Komentarzy: 0

Antoni Karolak i synowie kupują „organistówkę” i stabilizują parafialne finanse

W miniony poniedziałek, 12 grudnia miało miejsce wydarzenie pozostające niejako w cieniu dobiegającej właśnie swojego szczęśliwego finału odysei pod nazwą „Restauracja fresków Józefa Mehoffera”. A przecież z wielu przerozmaitych powodów jest ono najściślej powiązane z tym jednym z największych przedsięwzięć sakralno-artystycznych w dziejach naszego miasta. Owym pozostającym w cieniu wydarzeniem była dość banalna transakcja sprzedaży nieruchomości. Tyle że jej banalność jest bardzo pozorna.

„Organistówka”, czyli przedmiot przetargu

Zgodnie z wcześniejszymi anonsami ogłaszanymi na łamach prasy lokalnej na poniedziałek, 12 grudnia, zaplanowany został przetarg otwarty na sprzedaż nieruchomości powszechnie znanej w Turku pod nazwą „organistówki”. Zlokalizowana na wschodniej pierzei Placu Sienkiewicza i figurująca tam pod numerem pięć, to działka o powierzchni 0,0611 ha (czyli nieco ponad 6 arów), zabudowana frontowym budynkiem mieszkalnym, budynkiem oficynowym i budynkiem gospodarczo-garażowym. Najstarsza z wymienionych budowli powstała na przełomie XIX i XX stulecia. Nie od rzeczy jest przy tym wspomnieć, że przedmiotowa nieruchomość wchodzi w skład zabytkowego układu urbanistycznego miasta Turku oraz zespołu kościoła parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nieruchomość ta widnieje również w gminnej ewidencji zabytków. Zaraz też wypada jednak dodać, że choćby budynki mieszkalne przez całe dekady bezskutecznie czekały na coraz bardziej nieodzowne remonty. W rezultacie znalazły się one w dość opłakanym stanie. Co tym bardziej bolesne z uwagi na lokalizację w pryncypalnym punkcie miasta. Tyle na razie o samym przedmiocie przetargu.

Oferent, czyli zatroskanie ks. Marka Kasika

Jeśli chodzi o podmiot sprzedaży, to oferentem była Parafia Rzymsko-Katolicka pw. NSPJ w Turku. Tenże oferent w ogłoszeniu przetargowym ustalił cenę wywoławczą na nieruchomość na 990 tysięcy złotych.

Dlaczego sprzedaż organistówki pozwoliła "odetchnąć" z ulgą księdzu Kasikowi i czy nowy właściciel zdradzi plany względem tego miejsca? Czytaj w najnowszym, świątecznym wydaniu Echa Turku - od wtorku już w sprzedaży.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »