25 Kwiecień 2019 imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 0

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Czy na pewno masturbacja zamiast leżakowania?
Dodano 22-03-2019 |
Komentarzy: 503

Atak pana Kaczyńskiego na Kartę LGBT świadczy o kompletnym jej niezrozumi...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1347 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Zamiast przeszkadzać – współpracujcie

Dodano dnia: 20-12-2011 00:00| Komentarzy: 17

Wiem, co to jest polityka. Zdaję sobie sprawę, że opozycja ma swoje prawa. I na to się godzę. Nie mogę się jednak pogodzić z tym, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które raczej powinny czerwienić się ze wstydu za efekty swojej działalności oraz nowicjusze bez gruntownej informacji o funkcjonowaniu włodarzy poprzedniej kadencji powiatu.

 

Czas na współpracę

Już niemal od roku w naszym powiecie trwa uparte przeszkadzanie w zarządzaniu powiatem. To radni TS-PiS, nie mogąc pogodzić się z utratą władzy, dezorganizują prace komisji stałych i Rady Powiatu.

Sesje Rady Powiatu sprawnie i z dużym przyzwoleniem prowadzone przez Pana Przewodniczącego Zdzisława Cichego bywają próbą wykorzystania jej do politycznych „gierek”, rzeczonych radnych PiS i TS. Całe szczęście, że Pan Przewodniczący na takie „harce” pozwala rzadko i nie dopuszcza do sesyjnego chaosu. Każdy pomysł czy uchwała Zarządu i Radnych z ramienia koalicji spotykają się ze ścianą odmowy. Niech za przykład posłuży koncepcja budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Turku, czy nawet opisywany i poddany ostrej krytyce w „Echo” przez radnych PiS-u regulamin organizacyjny Starostwa Powiatowego.

Najpierw wiedza, potem krytyka

Żeby kogoś krytykować trzeba samemu być w porządku wobec innych. A czy tak jest? To pytanie powinno być skierowane do eksstarosty Ryszarda Bartosika i jego ekipy. Proszę najpierw siebie rozliczyć za cztery lata rządów. A rozliczać byłoby i za co! Tutaj muszę zwrócić się w stronę Pana Radnego Marka Kubiaka, który rzuca populistyczne hasła o oszczędnościach w urzędzie. Ok. Ma do tego prawo, ale albo człek nie wie jak było za rządów jego partyjnego kolegi Ryszarda, albo wiedzieć nie chce. A wystarczyło sprawdzić ilu ludzi pracowało w 2006 roku, kiedy swoją karierę polityczną Ryszard Bartosik zaczynał, a ilu w 2010, kiedy rzeczoną karierę zakończył. W zatrudnianiu „swoich” tak się kolega Ryszard zagalopował, że nawet nie zabezpieczył „kasy” na ich wynagrodzenia. Czyżby przeczuwał, że jego starostecki koniec jest „rychły”. Historia pokazała, że się nie mylił. Myślę Panie Marku, że następnym razem, jeśli „cosik” Pan napisze lub zechce mówić, to najpierw dokona analizy, a w najmniejszym stopniu pokusi się o sprawdzenie faktów. To taka rada dla młodszego doświadczeniem i stażem kolegi – radnego. A to, że pan pisze, że więcej wie o działaniach zarządu Ryszarda Bartosika, niż obecnego zarządu powiatu, to mnie akurat nie dziwi. A wie pan, dlaczego? Bo po pierwsze - nasz zarząd działa dla mieszkańców, a nie pod publikę. A po drugie – nie stać powiatu na dział propagandy, jakim dysponował Ryszard Bartosik w poprzedniej kadencji. My pieniądze podatników nie zamierzamy przeznaczać na promocję… samych siebie.

Odważyliśmy się na zmiany

To właśnie ten przerost zatrudnienia za czasów Ryszarda Bartosika wymusił, że regulamin organizacyjny zmieniono. Ok. Może ten styczniowy nie był zbyt szczęśliwy, ale też pamiętać należy, że przez trzy kolejne kadencje naniesiono w nim tylko kosmetyczne zmiany. Wszystko było dobrze, mimo że zadań spadających na powiat przybywało, że o pracownikach nie wspomnę. Nowy regulamin, który obowiązywać będzie od 1 stycznia 2012 roku był przygotowywany ze szczególną starannością. Przeszedł pełny tryb jego opracowania. W pracach nad nim uczestniczyli dyrektorzy wydziałów, a także pracownicy na samodzielnych stanowiskach. Mało tego, również radni mieli możliwość wnoszenia swoich uwag, gdyż regulamin był omawiany na wszystkich komisjach stałych Rady. I co? I nic! O przepraszam! Pan Radny Andrzej Sochacki wniósł poprawkę, żeby zamiast nazewnictwa w regulaminie Wydział Edukacji było zapisane Wydział Edukacji, Kultury i Sportu. Poprawka przeszła!

Czekamy na pomysły opozycji

Tak po prawdzie, szukam inicjatyw radnych opozycji w tej kadencji. I co? I nic! Pan Ryszard Bartosik nastawiony jest na „zadymę” i przytoczę za Echem „ustawki”, niczym kibol piłkarski. Dla niego im gorzej, tym lepiej. Pamiętam, jak zamiast uczestniczyć w sesjach Rady Powiatu, występował przed kamerami TV Trwam, grając na emocjach i zbijając polityczny kapitał na szpitalu i jego finansowej sytuacji. Czy takiego swojego reprezentanta w Radzie chcieli mieszkańcy? Myślę, że nie. Co zaproponował Ryszard Bartosik jako radny w tej kadencji oprócz „bicia politycznej piany”? O przepraszam! Na ostatnim wspólnym posiedzeniu stałych komisji Rady Powiatu chciał „kasę” na chodnik w Skarżynie. Skąd taka troska! W tym miejscu zdałoby się zapytać: chłopie, co zrobiłeś dla Skarżyna jak miałeś rzeczone 10 baniek z kredytu? Ano zapomniałeś! Bidula! Nie tędy droga! Na litość boską nie tędy!

Na co poszły pieniądze z kredytu?

Właśnie, zaciągnięty kredyt w wysokości 10 milionów na drogi! Panie Ryszardzie może przyszedł czas, żeby Pan odpowiedział, co się z nim stało? Jak został podzielony? Mieszkańcy powiatu chcieliby konkretnie usłyszeć, która i jaka droga została zrobiona. Czy kredyt faktycznie poszedł na drogi czy też na inne „konieczne cenne” wydatki.? Zapewniam mieszkańców lektura byłaby ciekawa. Oj ciekawa. I proszę mi nie odpisywać: Karski oj tam, oj tam, czepiasz się, przecież zrobiliśmy drogę w Kowalach. No właśnie. Ciekawe, co powiedzą ludzie ze Skarżyna, Kotwasic, Izabelina, Russocic, Radyczyn, Pęcherzewa, Poroża czy Żuk, a i Zdrojek Lewych.

Zdrojki Lewe – troska o mieszkańców, czy polityczna gra?

W temacie Zdrojek zaintrygował mnie ostatnio krokodyli płacz radnego miejskiego Henryka Kacprzaka, jaki zalał połacie „Echa”. Drogi kolego Henryku, jestem ciekaw, dlaczego ta jakże ważna droga powiatowa nie została zrobiona w poprzedniej kadencji? Kadencji drogi Henryku, kiedy miastem i powiatem rządziła koalicja TS-PiS? Jak sobie przypominam również i Ty byłeś radnym. Z TS. Nieprawdaż? Dlaczego nie zrobiono tej drogi, kiedy „zaprzyjaźniony” powiat wziął tak ogromny kredyt właśnie NA DROGI? Dlaczego miasto przejęło ulicę Spółdzielców, a nie Zdrojki Lewe? Może radni miejscy „zatroskani” tą drogą odpowiedzą na to pytanie? Podobnie może uzyskamy odpowiedź, dlaczego dziś jest tak nagle głośno nad tą drogą, a przez poprzednie kadencje była cisza? O co chodzi? O zrobienie tej drogi, czy o zbicie kapitału politycznego?

Wiem, wiem w następnym Echo zostaną wylane na mnie, ale też pewnie na zarząd i radnych rządzącej koalicji ze strony moich adwersarzy słowa krytyki, gorzkich żalów i Bóg wie, co tam jeszcze. Na zdrową, merytoryczną krytykę jestem gotowy. Na polityczne „hulanki” i „prywatne wycieczki” nie będę reagował.

Z należnym szacunkiem mieszkańcom powiatu.

Władysław Karski

wicestarosta turecki

 

 

Komentarze

Autor: ss| Dodano: 31-12-2011 10:13
Jaki jest turkowski szczyt bezczelności ? Kiedy agent bezpieki TW KORUND posze list do Echa pt. "Współpracujcie"
 
Autor: Współpracujcie| Dodano: 29-12-2011 20:49
Czujecie ten chichot historii ? Były agent nawołuje do WSPÓŁPRACY. Dlatego został agentem-kapusiem bo nie chciał przeszkadzać SB czy jej wojskowej siostrze WSW i zaczął współpracować.
 
Autor: do pana Karskiego| Dodano: 27-12-2011 20:01
A niech Pan wyjaśni panie Korund sprawę pańskiego donoszenia na kolegów - piszę to zgodnie z aktami IPN. Pozytywnie zwersyfikowany agent, dziś wicestarostą powiatu.
 
Autor: do ipn| Dodano: 22-12-2011 20:15
to prawda był gumowym uchem ? w arrmii gdyby wiedzieli to by go za.....li
 
Autor: ipn| Dodano: 21-12-2011 21:35
Panie Karski vel Korund (akta IPN) Dzisiaj opozycja robi to samo co pan robił przez ostatnie 4 lata. Wtedy to było OK a teraz oczywiście jest to źle.
 
Autor: do Jacka| Dodano: 21-12-2011 20:57
masz niestety racje, i nikogo to nie interesuje.
 
Autor: jajo| Dodano: 21-12-2011 10:59
Ciekawe jaki dureń wpuści Karskiego na listę.Nawet MMM nie będzie aż takim desperatem
 
Autor: Ziomal z Janiszewa| Dodano: 20-12-2011 23:54
Ludzie, Karski jeszcze niedawno w wieku 30 lat kończył zaocznie liceum w Centrum Szkoleniowym Wiedza, a teraz tak się wymądrza. Gdyby nie Młynarczyk, Karski dziś byłby nikim. Sorry, co najwyżej sołtysem w Janiszewie w gminie Brudzew, skąd pochodzi. Przeszłość pan Karski ma niezbyt ciekawą, aby teraz tak łatwo krytykować inny. Panie Władku, ludzie pamiętają kim Pan kiedy był. A teraz poszedłeś pan w rządzenie i resztki rozumu pozjadałeś.
 
Autor: robol| Dodano: 20-12-2011 21:06
kto to jest pan Karski taki test wali na Święta bez skazy co za twórca czas na rozważania pod choinką
 
Autor: WSW| Dodano: 20-12-2011 14:44
no przecież za fatalną sytuację w szpitalu musi ponosić zła opozycja TS - PiS. To pewnie od grudznia 2010 on rządzą w szpitalu i dlatego jest tam tak wspaniale. :-) ma poczucie hymoru nasz wicestarosta. Dla mnie to odwracanie kota ogonem, czyli odwracanie uwagi opini publicznej od problemów które mająstarostowie i cały zarząd !
 
Autor: Jacek| Dodano: 20-12-2011 12:42
ten artykuł to zakłamywanie rzeczywistości, szpital leci w dół z długami / Bestwina może nie był super dyrektorem ale za takie długi jak obecnie to by go ówczesna opozycja z obecnym starostą na czele zniszczyła /. Teraz to jest tylko ,,, wynik operacyjny '' co za porażka ! Wstyd!!! Bardzo słusznie opozycja wali w zarząd powiatu i w starostów. I mają rację że krytykują takie zarządzanie powiatem. niedługo przecież przyjdzie prywatyzować ZOZ w Turku i co wtedy ? Powiat przejmie dług szpitala i dopiero wtedy to będziecie dziadami. Nie mówiąc już o pacjentach czy użytkowanikach dróg powiatowych, całym szkolnictwie. Przyjdzie wyjechać do Koła albo Kalisza do szpitala, szkoły.
 
Autor: do ja| Dodano: 20-12-2011 12:42
a kim jest pan karski cz komuś pomógł.
 
Autor: nemo| Dodano: 20-12-2011 12:34
p. Młynarczyk jest byłym starostą, i dlatego także p. Karski powinien pamiętać, że starostą to się tylko bywa ... Potem jak się spadnie z wieży wesoło nie jest...
 
Autor: ccc| Dodano: 20-12-2011 12:30
Współpracować z p. wicestarostą próbował, a jakże - niejaki Dariusz Młynarczyk. Jak mu to wyszło wszyscy wiemy.
Autor: kopol| Dodano: 21-12-2011 00:31
podobno dobrze mu to wyszło. pani dyrektor gabinetu już pracuje w kopalni, a pan były starosta się tam za nią szykuje. a może już jest. Co źle ma?
 
Autor: ja| Dodano: 20-12-2011 11:53
a kim jest młynarczyk w polityce co ? hahaha
 
«poprzednia 1 2 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

XX festiwal szkolny "Plama"
W dniu 20 marca w sali MDK odbył się XX Festiwal Szkolny PLAMA. Po raz pierwszy wystąpiły na Festiwalu szkoły z gminy Turek.
zobacz galerię »
 
Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »