26 Maj 2020 imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Jak się będą topić to zapłacą

Dodano dnia: 07-02-2012 00:00| Komentarzy: 4

Podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Uniejowie postanowiono zwiększyć składkę do 23 złotych od hektara gruntów. Zarząd otrzymał absolutorium, a jego członkom ponownie powierzono pełnione dotąd funkcje. Przyjęto ambitny plan pracy na 2012 rok, przewidujący pogłębienie i odmulenie wielu rowów melioracyjnych.

Konieczna konserwacja rowu od Kaczki w kierunku Człop. Udrożnienie rowu w Kozankach kosztowało będzie około 6 tys. zł. Tymczasem mieszkańcy tej wsi wnoszą rocznie do spółki jedynie 400 zł. Gdyby nie zaległości, można byłoby te roboty wykonać wcześniej. Dlatego prezes apelował o wpłacanie składek, bo w przeciwnym razie nie wystarczy mu życia, aby wykonać go w całości. Problemem jest rów na granicy Wielenina i Hipolitowa. Tamtejsi rolnicy nie chcą się dołożyć. Tym samym nie można strać się o dotację. Prezes mimo wszystko liczy, że uda mu się z nimi dogadać. Dało się wówczas usłyszeć głos z sali: -Jak się będą topić to zapłacą. Makabrycznie wygląda też jego zdaniem rów od Feliksowa przez Czekaj do Woli Przedmiejskiej.

Poróżniły ich stawki

Prezes Skórka podziękował burmistrzowi Józefowi Kaczmarkowi za pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych, którzy przepracowali przy oczyszczaniu rowów 2,5 tys. godzin. Podziękował też za zaangażowanie sołtysom: Jerzemu Tyburze z Łęgu Balińskiego, Lucjanowi Łukasikowi z Człop i Marcinowi Grabowskiemu z Uniejowa.

Sprawozdanie komisji rewizyjnej zakończone wnioskiem o udzielenie Zarządowi absolutorium za 2011 rok, odczytał jej przewodniczący Marek Cybulski. Absolutorium udzielono jednogłośnie. Atmosferę na sali podgrzała propozycja prezesa zwiększenia o sto procent składki od hektara gruntów z 15 do 30 złotych. Jego zdaniem, w ten sposób udałoby się zgromadzić 100 tys. zł. Pozwoliłoby to pozyskać dotację w wysokości co najmniej 30 tys. zł, co razem znacznie przyspieszyłoby tempo i zwiększyłoby zakres robót. –Jeżeli przestaniemy odmulać rowy – mówił – sytuacja w przypadku intensywnych opadów może stać się makabryczna.

 

Komentarze

Autor: Gość| Dodano: 08-02-2012 19:38
Pany za 100 tys to można 50 km rowu zrobić bez żadnego ale..A jeżeli jeszcze w ramach robót publicznych to po co kasa?? Podwójne opodatkowanie??? Pazerność? Jest wioska w powiecie gdzie rolnicy sami zamówili sobie koparkę i mają rowy wyczyszczone wszystkie za jednoroczną składkę..
 
Autor: JA| Dodano: 08-02-2012 18:54
składkę zwiększają a melioracją nikt i tak się nie zajmuje. Rowy pozasypywali a studzienki pełne śmieci. Dobrze by było żeby się ktoś poczuł się do odpowiedzialności za to bo u mnie pole meliorowane a na wiosnę po kolana wody stało.
 
Autor: KTOŚ| Dodano: 07-02-2012 14:56
Zamij się robotą a nie będziesz pisał pierdoły w internecie panie Michale
 
Autor: Michał| Dodano: 07-02-2012 09:00
Panie skórka daj pan ludziom spokój. Patrz pan ile gmina zyskała dzięki podtopieniom. Zamulić rowy, niech nas zalewa to i rząd i Unia nam kasę przyślą i przeżyjemy. Pamiętaj pan przysłowie "Skórka do skórki, a polecą wiórki".
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »